Connect with us

Spravodajstvo

Jarda Šíma – Prvá „stoFka“ alebo 100 000 km na Honda Africa Twin za 18 mesiacov

Publikovaný

on

Vo štvrtok 19. 7. usporiadala spoločnosť K2 moto na svojej novej predajni Honda na Vrbovce v Prahe stretnutie s motocyklovým novinárom, dobrodruhom a cestovateľom, Jardom Šímom. Za účasti novinárov, partnerov a priateľov, aktuálne oslávil 100 000 km na motocykli Honda CRF1000L Africa Twin, najazdených v rekordne krátkom čase necelých 18 mesiacov.  

„Moja spokojnosť s týmto modelom má korene už v predchádzajúcom teste XRV750, s ktorým som najazdil 200 000 km“, tak týmito slovami začal Jarda svoje polhodinové rozprávanie, ktoré sprevádzala slideshow jeho fotografií z posledných ciest. Nová Africa Twin už stačila preukázať svoju odolnosť pri minuloročnej ceste naprieč Sibírom na najvzdialenejšie po osi prístupné miesto Ruska – Magadan a aj spiatočná cesta Mongolskom, najmä púšťou Gobi ukázala prednosti tohto modelu. Tento rok v apríli si Jarda „vychutnal“  Afriku s Afrikou, keď došiel na „posvätné miesto“ všetkých milovníkov off-roadu – Ružové jazero v Senegale, niekdajší cieľ slávnej Rallye Dakar. Je potrebné upozorniť, že tých 100 000 km je ešte len tretina Jardovho plánu najazdiť s týmto modelom 300 000 km a preto hneď po skončení akcie odišiel do Škandinávie za poznávaním nových miest a zdolávaním ďalších kilometrov.  

V ďalšej časti príjemného popoludnia pripravili partneri a podporovatelia dlhodobého testu Jardovi prekvapenie. Na improvizovanom pódiu sa vystriedali Lukáš Kosina za spoločnosť Motopoint (veľkoobchodný distribútor náhradných dielov a doplnkov), Adam Vágner (oblečenie RST) a Tomáš Uglaj, zástupca značky Devold, ktorí poďakovali Jardovi za doterajšiu propagáciu ich značiek a odovzdali mu tovar, ktorý na svojich ďalších cestách určite využije a ocení. „Jardu podporujeme roky, okrem iného preto, že nám pomáha otestovať produkty vo veľkom zaťažení a v krátkom čase. Napríklad skvelé reťaze EK obstáli na výbornú, čo by sme ale inak zisťovali s inými ľuďmi niekoľko rokov, uviedol Lukáš Kosina s Motopoint.  

V krásnom popoludní Jarda určite všetkých presvedčil, že jeho slogan „Deň, kedy nesedím na motocykli, akoby som nežil“, nie je len prázdna fráza a pripomenul, že dosiahnutie ďalšej životnej méty – jeden a pol milióna kilometrov v jednej stope, sa blíži. „Jazda na motocykli, je môj život, napĺňa ma radosťou a šťastím, dokazujem, že čo si človek vysníva, ide aj uskutočniť a som rád za mladých nasledovníkov“.  

Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri