Connect with us

Spravodajstvo

Juraj Varga na FIM Baja Word Cup 2019 v Aragone

Publikovaný

on

V dňoch 26 .- 27. 7 .2019 sa v španielskom Aragone uskutočnilo tretie podujatie seriálu svetového pohára – „FIM Baja Word Cup 2019“, kde štartoval v kategórii quad i slovenský jazdec Juraj Varga.  

Podujatie sa skladalo z dvoch súťažných dní, v rámci ktorých sa vždy išli dve etapy. Nižšie prinášame vyjadrenia k jednotlivým súťažným dňom priamo od Juraja Varga:  

Prvý deň: „Pekne sme si to vyžrali. Prvú etapu som rozrazil predný disk , opraviť to nešlo takzě 55 km na prázdnom. Počas druhej etapy pre zmenu na zadnej pneumatike diera veľká, že sa nedala zalepiť, takže 40 km slimačím tempom. Na tankovačke sme koleso vymenili, a 20 km pred cielom zase defekt. To už som nemal ani snahu lepiť. Ale cez všetky problémy 7. miesto priebežne vôbec nie je zlé.“

Druhý deň: „Trápenie v Španielsku pokračovalo aj druhý deň. Za výmenu kolesa počas prvého dňa v tankovacej zóne sme schytali 1 hodinu penalizáciu. Podľa nových pravidiel FIM Bajas 2019 už nemožno vykonávať žiadne opravy, ani jazdec ani mechanik. Nebyť problémov s pneumatikami mohol to byť výborný výsledok, ale ´na keby´ sa nehrá a výsledok je 9. miesto. Dalšie podujatie world cup bajas už o 14 dní – Baja Hungaria.“  

Víťazom šampionátu v Španielsku sa stal domáci jazdec Dani Vila v kategórii quad a Michael Metge z Francúzska v kategórii motocyklov. Záverečné podujatie seriálu sa uskutoční už o necelé dva týždne v Maďarsku.

Viac informácií a kompletné výsledky z podujatia nájdete na http://www.bajaaragon.com/en/  


Tlačová správa SMF

Foto: FB Juraj Varga

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri