Connect with us

Spravodajstvo

Lindgren víťazom škandinávskej Speedway GP, Vaculík šiesty

Publikovaný

on

V sobotu 17. 8. 2019 sa vo švédskej Malille uskutočnilo šieste podujatie tohtoročného seriálu FIM majstrovstiev sveta Speedway GP, ktorého stálym účastníkom je i náš Martin VACULÍK (#54). I keď táto dráha patrí medzi Maťove obľúbené, zo Švédska si napokon odváža 6. miesto.  

Pred 15-tisícovou burácajúcou kulisou si sladké víťazstvo vybojoval domáci jazdec Fredrik Lindgren. Vo finálovej jazde Lindgren zvíťazil pred novým lídrom priebežného poradia – Leonom Madsenom z Dánska a pódiovú trojicu dopĺňal Poliak Maciej Janowski. Tohtoročná škandinávska Speedway GP bola poznačená hrozivo vyzerajúcou haváriou troch jazdcov, v jednej z rozjázd, medzi ktorými bol aj víťaz Lindgren. „Vyhrať je vždy skvelé, ale obzvlášť príjemné je vyhrať pred domácim publikom. Videl a cítil som gradovanie atmosféry, pretože moji fanúšikovia videli, že moja forma sa každou rozjazdou zlepšovala. Myslím, že vo finálovej jazde do mňa vkladali veľké nádeje a ako som prešiel cieľovou rovinou, diváci sa od radosti zbláznili. Celú noc som sa sústredil hlavne na dav – pomáhalo mi to a dodávalo mi to veľa dobrej energie. Viem, že chceli, aby som vyhral, ale necítil som žiaden tlak. Len som vyšiel a užíval si to.“ – povedal Fredrik po dojazdení.  

Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík v Malille vo Švédsku skončil na šiestom mieste a do priebežného poradia šampionátu si zapísal 9 bodov: „Bol to ťažký pretek, 6-te miesto, 9 bodov. Nazbieral som body do priebežného hodnotenia a teším sa na ďalšie podujatia.“ vyjadril sa Martin po pretekoch na sociálnej sieti.  


Výsledky z Malilly: 

1. Fredrik Lindgren (SWE) 16, 2. Leon Madsen (DEN) 14, 3. Maciej Janowski (POL) 15, 4. Artem Laguta (RUS) 16, 5. Mikkel Michelsen (DEN) 9, 6. Martin Vaculik (SVK) 9, 7. Bartosz Zmarzlik (POL) 8,…  

Priebežné poradie seriálu Majstrovstiev sveta Speedway 2019: 

1. Leon Madsen (DEN) 75, .2 Bartosz Zmarzlik (POL) 69, 3. Emil Sayfutdinov (RUS) 68, 4. Martin Vaculik (SVK) 68, 5. Fredrik Lindgren (SWE) 63, 6. Patryk Dudek (POL) 61, 7. Maciej Janowski (POL) 51, 8. Artem Laguta (RUS) 50,…  

Ďalšia podujatie seriálu FIM Speedway GP sa uskutoční dňa 31. augusta v nemeckom meste Teterow.  

Viac informácii k seriálu ako aj kompletné výsledky nájdete na: www.speedwaygp.com  


Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri