Connect with us

Spravodajstvo

M. Vaculík pokračuje v bojoch o titul majstra sveta plochej dráhy

Publikovaný

on

Po dvojtýždňovej pauze pokračuje tohtoročný seriál majstrovstiev sveta na plochej dráhe „Speedway GP“, ktorého stálym účastnikom je i náš vynikajúci Martin Vaculík. Ďalšia dvojica podujatí sa uskutoční v poľskom Gorzówe a to už v piatok 11. septembra a v sobotu 12. septembra.
Kalendár tohtoročných MS je v súvislosti so svetovou pandémiou značne okresaný. Firma BSI našla kompromis a hlavne štyroch organizátorov schopných aj za neľahkej situácie nájsť peniaze a možnosti zorganizovať u seba preteky tých najlepších.

Novinkou tejto sezóny je, že v každej destinácii sa odjazdia víkendové „dvojdňovky“.

V kalendári sa tak ocitli tri poľské mestá – Wroclaw, Gorzów , Toruń a česká Praha.
Boje o body pokračujú po dvojičke úvodných podujatí v poľskom meste Wroclaw (28.-29. august 2020), po ktorých je na čele priebežného hodnotenia Poliak Maciej Janowski, za ním na druhom mieste Artem Laguta z Ruska a trojicu najúspešnejších uzatvára Tai Woffinden z Veľkej Británie. Martinovi Vaculíkovi patrí v priebežnom poradí s dvanástimi bodmi zatiaľ 11. miesto.
Veríme, že druhé poľské mesto prinesie nášmu jedinému Slovákovi v štartovom poli viac šťastia a z nadchádzajúcej dvojice podujatí v Gorzówe si prinesie cenné body a krásne pocity z vynikajúceho umiestnenia.

Viac informácii nájdete na oficiálnom webe seriálu Speedway GP:
https://www.speedwaygp.com/

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 66/2020

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri