Connect with us

Spravodajstvo

MACO RACING oslavuje 20. výročie

Publikovaný

on

Maco Racing Team tento týždeň oslavuje svoje 20. výročie založenia. Tento slovenský tím, ktorý vznikol v roku 1998, je súčasťou histórie vytrvalostných majstrovstiev sveta ENDURANCE posledných 15 rokov.

Maco Racing Team, ktorej zakladateľom bol v roku 1998 Martin Kuzma, ktorý bol zároveň jazdcom a tímovým manažérom, štartoval najskôr v národných majstrovstvách. Následne s pomocou Denisi  Greškovej v roku 2003 team debutoval na MS FIM EWC.  V súčasnosti tím štartuje už 15-tu sezónu s názvom Maco Racing v tomto náročnom seriáli vytrvalostných pretekov Endurance.

Motocykel Yamaha so štart. číslom 14 Maco Racing  Teamu dosiahol svoje prvé body v EWC v roku 2004 na 6 hodinovke v Zhuhai a 12 hodinovke v Albacete. Odvtedy je tím trvalou súčasťou vytrvalostných okruhov seriálu EWC. Spoločnosť Maco Racing získala svoje prvé pódium na 8 hodinovke v Doha v roku 2008 a svoju najlepšiu sezónu zaznamenala v rokoch 2016-2017, kedy tím skončil v konečnom hodnotení seriálu majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov ENDURANCE na 6. mieste.

MACO RACING, PRAJEME VŠETKO NAJLEPŠIE!

Tl. správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri