Connect with us

Spravodajstvo

Maxim Repák vybojoval celkové prvenstvo v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria

Publikovaný

on

Vynikajúci výsledok dosiahol čerstvo 13-ročný slovenský okruhový motocyklový pretekár Slovák Maxim Repák v konečnom hodnotení medzinárodného šampionátu Alpe Adria. Jazdec českého tímu Halbich Motorsport si dvomi víťazstvami na víkendových pretekoch v českom Moste zaistil titul šampióna v triede Supersport 300.  

Repák, ktorý je nováčikom v tomto šampionáte, sa presadil už v úvode seriálu, no predovšetkým nedostatok skúseností v novej triede a z toho plynúce chyby mu zabránili v získavaní bodov do celkového hodnotenia, hoci od začiatku bojoval o najvyššie priečky. S pribúdajúcimi skúsenosťami sa však dostavili aj výsledky a v posledných štyroch pretekoch seriálu už nenašiel premožiteľa. Víťazstvo slovenského pretekára je o to cennejšie, že v konečnej klasifikácii šampionátu je päť desiatok jazdcov z desiatich európskych krajín.  

Slovenského reprezentanta čaká ďalšia veľká výzva už v polovici októbra. Dostal sa do výberu medzi 103 mladých pretekárov z celého sveta, ktorí sa budú na španielskom okruhu Guadix snažiť prebojovať do nového ročníka Red Bull MotoGP Rookies Cupu, teda seriálu, ktorý je súčasťou vybraných podujatí svetového šampionátu MotoGP. Aj keď šanca na postup je malá, už len samotná účasť na tomto výbere je obrovskou skúsenosťou, pretože sa jazdí na inom type motocykla, v cudzom prostredí a bez obvyklého zázemia a technického servisu. Podmienky však majú všetci jazdci rovnaké.   


Maxim Repák:„Piatkové mokré tréningy vystriedala sobotňajšia polosuchá kvalifikácia a nádherné preteky na relatívne teplom ale hlavne suchom povrchu. Do týchto pretekov sa prihlásil aj vynikajúci český jazdec Petr Svoboda. O jeho kvalitách svedčil dosiahnutý čas v kvalifikácii. O to dôkladnejšie som sa na preteky pripravil. Z druhého miesta na štartovom rošte sa mi podarilo perfektne vyštartovať a v prvej zákrute, ktorá je vždy riziková, som bol prvý a darilo sa mi jazdiť rýchle kolá bez spomaľovania sa súbojmi. Jeden z takýchto súbojov spôsobil pád Petra Svobodu a Jiřího Nespěšného, čím sa pripravili o možnosť bojovať o prvenstvo. Podarilo sa mi prísť do cieľa s veľkým náskokom. V druhých pretekoch som podľa dosiahnutého času v tých prvých štartoval z prvej pozície. Tesne po štarte ma Petr Svoboda po mojej chybe dostihol a predbehol. V nasledujúcich kolách sme sa v peknom súboji postupne striedali na prvej pozícii, až kým Petr nespadol v predposlednej zákrute štvrtého kola. Keďže som mal tento pád živo pred očami, dostal som sám seba pod tlak. Vedel som, že musím dôjsť do cieľa a nespadnúť. Výsledkom toho bola aj jazda plná chýb. V posledných kolách za mnou jazdiaci Máté Számadó stratil tempo, čo znamenalo koniec šance ma dobehnúť. Veľmi sa teším z celkového výsledku v šampionáte, ale viac si cením získanie skúseností. Na svojich nedostatkoch, ktorých som si vedomý, musím intenzívne pracovať. Chcel by som sa poďakovať tímu Halbich Motorsport za skvelú sezónu a úžasnú podporu. Teším sa na sezónu 2020.“    


Tlačová správa

Autor: Richard Karnok

Maxim Repák vybojoval celkové prvenstvo v medzinárodnom šampionáte AA

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri