Connect with us

Spravodajstvo

ME tried EMX65, EMX85 a Women sú pre rok 2020 zrušené

Publikovaný

on

Majstrovstvá Európy tried EMX65, EMX85 a Women sú pre rok 2020 zrušené
 
Vzhľadom na súčasnú globálnu situáciu s ochorením COVID-19 FIM Europe pre rok 2020 zrušila všetky podujatia európskeho šampionátu EMX65 a EMX85, ktorých súčasťou mali byť i majstrovstvá Európy žien, ktoré sa taktiež v roku 2020 neuskutočnia. Pretože väčšina podujatí EMX65 a EMX85 sa mala konať na jar / v lete a vzhľadom na školopovinnosť mladých motokrosových talentov – nie je možné nájsť náhradné termíny pre tieto podujatia v jeseni.
Majstrovstvá Európy EMX65 a EMX85 sa mali konať v štyroch zónach: juhovýchod, juhozápad, severovýchod, severozápad. Finále sa malo uskutočniť na svetoznámom okruhu Loket v Českej republike spolu s majstrovstvami sveta MXGP. Slovensko, ktoré je zaradené do severozápadnej zóny, malo hostiť mladé talenty tejto zóny ME EMX65/85, rovnako ako predchádzajúci rok, na motokrosovej trati vo Veľkých Uherciach v dňoch 23.-24.5.2020.

Eddie Herd, predseda komisie FIM Europe pre motokros:
„Bolo ťažké urobiť takéto rozhodnutie, ale som pevne presvedčený, že je správne. Väčšina podujatí v zónach EMX65 / 85 a Women EMX už bolo zrušených a nebolo vôbec isté, či sa finále v Lokti uskutoční podľa plánu a museli sme vziať do úvahy, že nie je veľa možností na náhradný termín kvôli školským prázdninám. Museli sme tiež zvážiť finančný vplyv na rodiny jazdcov, z ktorých sú v súčasnej dobe mnohí vo finančnej tiesni v dôsledku dnešnej svetovej situácie. Verím, že sa vrátime silnejší v roku 2021 a organizátorom tohtoročných podujatí ponúkneme ako prvým možnosť opäť zorganizovať zónové ME a ME žien. V tomto roku sa promotér Infront Moto Racing a FIM Europe sústredia na ME v triedach EMX125, EMX250, EMX2T a EMX Open.“

FIM Europe spolu s promotérom Infront Moto Racing toto rozhodnutie neprijali ľahko, ale tešia sa na ešte väčšie a kvalitnejšie majstrovstvá Európy v roku 2021.

Tl. správa 29/2020, SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri