Connect with us

Spravodajstvo

Medzinárodný deň „Ride to work“ zapojte sa aj vy!

Publikovaný

on

16. 6. 2014 sa uskutoční už 23. ročník medzinárodného dňa ekologickej dopravy do práce „RIDE TO WORK“. Členské federácie FIM a kluby motocyklistov a skútristov po celom svete vyzývajú svojich členov, aby jazdili do práce na dvoch kolesách a hlavne v tento výročný deň. Zapojme sa do tejto akcie aj my a cestujme do práce 16. 6. na motocykli alebo skútri.  

 Podujatie vzniklo v USA . Medzinárodný deň „Ride to work“ bol inšpirovaný marketingovými materiálmi „Work to Ride – Ride to Work“, ktoré boli vytvorené v rokoch 1989 až 1991 spoločnosťou „Aero Design & Manufacturing Company“ (americký výrobca oblečenia pre motocyklistov). V roku 1992 sa týmto materiálom inšpiroval redaktor motocyklového časopisu      p. Fred Rau a napísal výzvu na národný „ride to work“ deň. Prvé výročné podujatie „Ride to Work“ bolo navrhnuté v časopise Road Rider (v súčasnosti Motorcycle Consumer News) v májovom vydaní v roku 1992 a uskutočnilo sa 22. 7. 1992. Niekoľko rokov bolo podujatie propagované viacerými motocyklové spoločnosti na tretiu stredu v júli. Podujatie sa postupne rozrastalo a v roku 2000 vznikla nezisková organizácia „Ride to Work“ za účelom lepšej organizácie a propagácie tohto dňa. V roku 2008 sa tento deň, za účelom zvýšenia účasti, presunul na tretí pondelok v júni. Podľa neziskovej organizácie „Ride to Work“, motocykle a skútre sú pozitívnym prínosom v oblasti dopravy. Pre stovky tisíc pracujúcich sú motocykle a skútre ekonomickou, efektívnou a zodpovednou formou prepravy, ktorá šetrí energiu, pomáha životnému prostrediu a ponúka široké spektrum iných výhod. Motocykle a skútre spotrebujú menej paliva ako autá a zaberajú menej miesta na cestách a parkoviskách. Na jedno parkovacie miesto auta sa zmestia 3-5 motocyklov. Cieľom podujatia je aj snaha o zvýšenie podpory u zamestnávateľov pre tento efektívny spôsob dopravy a zvýšenie povedomia o mnohých výhodách jazdenia na dvoch kolesách.  

Nižšie uvádzame niekoľko fotografii z predchádzajúcich ročníkov dňa „Ride to Work“. Prečo neurobiť podobné fotografie vás alebo vašej skupiny idúcej do práce 16. júna na motorke alebo skútri ?! Fotografie nám pošlite na adresu smf@smf.sk alebo ich môžete uverejniť na Facebooku v skupine SMF.

  Bližšie informácie môžete nájsť na www.ridetowork.org .  

Tlačová správa SMF

Medzinárodný deň „Ride to work“ zapojte sa aj vy!

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. AIR

    11. júna 2014 at 5:29

    Tak davam si zavazok, ze do prace pojdem na moto…  😈  😈  😈  snad nepojdem kvoli tomu vyse 100 km v lejaku….  😁  😁  😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri