Connect with us

Spravodajstvo

Michal Búlik sa so španielskym IgaX Teamom predstaví v European Talent Cupe

Publikovaný

on

Slovenský motocyklový pretekár Michal Búlik bude v nadchádzajúcej pretekárskej sezóne súťažiť v pohárovej súťaži European Talent Cup, ktorá je súčasťou juniorských majstrovstiev sveta FIM CEV.

Trinásťročný Skaličan sa tak po troch sezónach strávených v španielskom šampionáte triedy Moto4 presúva do medzinárodnej sedemdielnej pohárovej súťaže mladých talentov, kde na neho čaká nová trieda a nový tím, a z ktorej je to už len krôčik do najprestížnejších svetových juniorských sérií. Búlik bude pretekárom španielskeho IgaX Teamu, za ktorý sa v rovnakej sérii vlani predstavili českí pretekári Ondřej Vostatek a Filip Řeháček. Tí sa tento rok s IgaX Teamom presúvajú do juniorského svetového šampionátu FIM CEV Moto3. O angažmáne mladého Slováka sa rozhodlo v uplynulých dňoch, keď s IgaX Teamom absolvoval dva dni testovania na španielskom okruhu de la Ribera a zároveň na mieste aj podpísal zmluvu. Búlik si na pre neho nový motocykel Moto3, ktorý je oveľa silnejší a rýchlejší, ako tie na ktorých jazdil doteraz, aj napriek chladnému a veternému počasiu rýchlo zvykol. K motocyklu bude mať dispozícii dáta oboch českých pretekárov, ktorí minulý rok v European Talent Cupe dosahovali výborné výsledky.  

Alex Martinez, manažér IgaX Teamu: „Michal Búlik ukázal od svojho príchodu na španielske okruhy, že je schopný bojovať o predné pozície. Samozrejme, že sa bude musieť prispôsobiť pre neho novému motocyklu Honda NSF250R, ale veríme, že spolu dokážeme odviesť skvelú prácu. Najdôležitejším bude stále zlepšovanie sa. To bude dobrý signál, že pracujeme správne.“

Milan Búlik, otec pretekára: „Som vďačný, že môžeme byť súčasťou tímu s takými bohatými skúsenosťami a úspechmi. European Talent Cup je seriál, ktorý môže vďaka silnej konkurencii Michala posunúť o veľký kus ďalej. Počas testovania sa Michalovi pracovalo veľmi dobre, z motorky mal skvelý pocit a oceňoval aj priateľskú atmosféru v tíme. Výhodou bude aj to, že jehotímovými kolegami budú Ondra a Filip, ktorí sú zároveň jeho dlhoročnými kamarátmi. Táto sezóna teda bude predovšetkým o učení sa a prispôsobení sa podmienkam.“

Za podporu ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom: IgaX Team, BOS Búlik s.r.o.Redox LučenecBRS TechnologyTop Kraft , Maco Racing Team, RSTVágner sport s.r.o., Paolo Slovakia, Boneko a.s.,Dunlop,Moto-cup.skSlovenská motocyklová federácia.

Tlačová správa 

Michal Bulík (vľavo) bude v tejto sezóne štartovať v tíme IgaX v pohárovej súťaži European Talent Cup

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri