Connect with us

Spravodajstvo

Miláno 2013 – Japonci sú späť

Publikovaný

on

71. ročník milánskej výstavy EICMA práve teraz otvára svoje brány širokej verejnosti a návštevníci sa určite majú na čo tešiť. Čaká na nich záplava nových modelov a pozitívnou správou je, že sa na tom podieľali prakticky všetky významné značky.

Fakt, že po rokoch stagnácie motocyklový trh opäť ožíva badať najmä u japonských značiek, ktoré toho ukázali naozaj veľa. Lídrom v počte nových modelov je určite Honda a výpočet nových modelov a inovácii je naozaj dlhý. Na začínajúcich jazdcov čaká dvojica nových modelov CB650F a CBR650F, do ponuky sa vracia inovovaný športový turista VFR800, inovácii sa dočkal aj superšportový Fireblade a pribudla aj okruhovo orientovaná verzia SP plná kvalitných komponentov. Európsku premiéru si odbil malý športovec CBR300 a inovovaný model CBR250. Ďalšou európskou premiérou bol cruiser CTX1300 s motorom V4, ktorý pôvodne slúžil v turistickom modeli Pan European. Ďalším novým cruiserom je model CTX700, ktorý je postavený na populárnej platforme NC700. No a na záver je tu práve populárna trojica dnes už 750-took Integra, NC750 S a X, ktorá sa dočkala zvýšeného objemu motora a výkonu, pričom spotreba paliva je ešte nižšia.

Yamaha je značkou, ktorá sa vracia vo veľkom štýle a v Miláne ukázala štvoricu noviniek, koncept skútra, ktorý sa do výroby dostane v priebehu budúceho roku a ďalšie inovácie už existujúcich modelov. Najväčšiu pozornosť priťahovala nová verzia modelu MT-09 Street Rally v štýle supermoto, ktorú pomáhal predstaviť samotný Valentino Rossi. Aj prezentácia druhej novinky MT-07 sa niesla v hviezdnom štýle MotoGP a atraktívny dvojvalec namierený na kategóriu A2 na pódium doviezol Jorge Lorenzo. Úplne nový radový dvojvalec o objeme 689 ccm disponuje maximálnym výkonom 75 k, no bude ponúkaný aj 35 kW verzii. V novom atraktívnejšom a športovejšom šate po vzore 400-vky prichádza dvojica maxiskútrov X-Max 125 a 250. Do ponuky Yamahy sa opäť vracia kultový jednovalec SR400, ktorý rozširuje ponuku v modelovej rade Sport Heritage a Yamaha bude naň ponúkať množstvo komponentov a dielov vhodných k ďalším individuálnym úpravám. Ďalšou novinkou na trhu skútrov je spomínaný koncept Tricity, ktorý sa bude snažiť pritiahnuť nových zákazníkov a ponúka zvýšenú bezpečnosť trojkolesového konceptu za veľmi priaznivú cenu.

Kawasaki si z Milána jednoznačne odnesie cenu za najagresívnejší dizajn v podobe novej generácie populárneho Z1000. Okrem dych vyrážajúceho dizajnu prináša výrazne inovovaný motor a podvozok, ktorý radí tento model na absolútnu špičku vo svojej triede. Po prvý krát majú dôvod navštíviť stánok Kawasaki aj priaznivci skútrov a japonská značka vstupuje do tohto segmentu z športovo ladeným maxiskútrom J300. Okrem noviniek stánku Kawasaki dominovali superšporty a najmä víťazný Superbike Toma Sykesa, ktorý v sedle modelu ZX-10R zvíťazil v tohtoročnom seriáli MS Superbike.

Suzuki predstavila trojicu noviniek v podobe veľkého cestného endura V-Strom 1000, a dvojice mestských maxiskútrov Burgman 125 a 200 už dávnejšie, no a pozornosť sa tak sústredila najmä na nový prototyp okruhového špeciálu s ktorým sa Japonci v roku 2015 vrátia do seriálu MotoGP.

Jedna z hviezd výstavy – Kawasaki Z1000

Miláno 2013 – Japonci sú späť

Advertisement

5 komentárov

1 komentár

 1. AIR

  6. novembra 2013 at 18:29

  No mna by zaujimalo, preco nic nepredstavia ako bol Pan European, uz par rokov v tomto segmente je diera u Hondy 👎 👎 👎

 2. papi

  6. novembra 2013 at 19:22

  😈 Japonci sú späť, hlavne Yamaha, ostatní ma až tak nepresvedčili. Honda skôr len prebaluje pre Ameriku (Golďas, Pan, NC …) a vypustil ďalšiu sériu rozpočtoviek…
  Ale zase BMW konečne vyrobilo krásneho Japonca, ten naháč S 1000R by som bral okamžite, akurát tie škaredé škúľavé svetlá by som hodil hneď do koša… 😈 Ostatné nech si robia, aké chcú – ale tu mi to nejak nesedí, Japonec z Nemecka si zaslúži predsa niečo elegantnejšie… 😈 Perem klasickým pracím práškom, čo už… 😉

 3. Goldy

  7. novembra 2013 at 6:11

  Nuž aj s motorkami je to ako so ženami. Jednému sa ľúbi „taková, inému maková“. 🙂 Hlavne aby sa nej dobre jazdilo 😁 . Z priložených fotiek ja osobne by som najradšej naživo preskúmal ako zavesili modelku nad ten “ Stromček“ 😈

 4. papi

  7. novembra 2013 at 7:40

  😀 Dominanciu Japoncov definitívne potvrdí, ak aj HD začne vyrábať štvorval-vodník 😉 Veľa už asi nechýba (?) 😁
  Goldy , modelky sa najlepšie vešajú zaháknutím za ťažisko. Čo si to za aranžéra, že ani také ľahké nevieš?
  (Inak to nie je Stromček , ale Strom , na vianoce sa zdobia 650-ky 🙂

  Celá EICMA ale priniesla veľa zaujímavého, proti niektorým predchádzajúcim ročníkom ako by sa to konečne pohlo… 👍

 5. AIR

  7. novembra 2013 at 8:33

  papi no ved uz sa aj pytalo, aby sa zacali hybat stojate vody…. 🙂 🙂 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri