Connect with us

Spravodajstvo

„Motokros národov“ – majstrovstvá sveta v motokrose družstiev už tento víkend!

Publikovaný

on

Už tento víkend vyvrcholí tohtoročná svetová motokrosová sezóna majstrovstvami sveta 3-členných družstiev – „MONSTER ENERGY FIM MOTOCROSS OF NATIONS“. Šampionát sa uskutoční na motokrosovom okruhu vo francúzskom Ernée. Medzi 37 krajín sa na štart postaví aj 3-členný tím zo Slovenska v zložení Martin Kohút (# 85), Richard Šikyňa (# 86) a Tomáš Šimko (# 87).  

69. ročník tohto šampionátu sa uskutoční na jednej z divácky najzaujímavejších tratí vo svete. Medzi tohtoročných favoritov patrí jednoznačne francúzsky tím, ktorý si bude chcieť na domácej pôde obhájiť minuloročné víťazstvo. Ďalší silný tím tvorí trojica jazdcov z USA. Kompletnú štartovú listinu nájdete na http://docs.mxgp.com/tvinfo/2015_Monster_Energy_MXoN_EntryList.pdf 

Slovenský tím je zložený z toho najlepšieho čo v súčasnej dobe na Slovensku máme. Martin Kohút sa úspešne vrátil na motokrosové okruhy po minuloročnom zranení. V tohtoročnom seriály medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose sa umiestnil v triede MX1 na 4. mieste. Tomáš Šimko sa tento rok stal prvým vicemajstrom v medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v motokrose v triede MX2. V konečnom poradí slovenského motokrosového šampionátu sa umiestnil na 4. mieste. Tretím členom tímu je mladý talentovaný jazdec Richard Šikyňa, ktorý je tohtoročným majstrom Slovenskej republiky v triede MX2. V tomto roku dosiahol aj svoj životný úspech – 6. miesto na majstrovstvá sveta v motokrose juniorov. V sobotu, 26. 9. 2015 sú na programe voľné a kvalifikačné tréningy, kde bude naša trojica bojovať o postup do nedeľných finálových jázd. Želáme im veľa úspechov!  

Podujatie bude možné sledovať naživo na http://www.mxgp-tv.com/  

Tlačová správa SMF

„Motokros národov“ – majstrovstvá sveta v motokrose družstiev už tento

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri