Connect with us

Spravodajstvo

MX OPEN 2019 – Osičkovci sa ukázali víťazne aj v Mníšku nad Hnilcom

Publikovaný

on

  Mníšek nad Hnilcom 7. 7. 2019: Už tradične privádza seriál MX OPEN skvelých motokrosových jazdcov zo Slovenska aj zo zahraničia na Východ našej krajiny. Tento rok nebol výnimkou, keď AMK Mníšek nad Hnilcom, pod palcom Luboša Löfflera, viceprezidenta SMF pre motokros, usporiadal štvrté zo šiestich podujatí seriálu MX OPEN 2019. Jeho hviezdami v kategórii MX OPEN boli opäť jazdci Osička MX teamu, Lukas Neurauter (AT) a Filip Neugebauer (CZE), diváci si užili aj srandičky Petra Bartoša (CZE) z Orion Racing teamu. Výborne si počínali aj víťazi ďalších súťažných kategórii: Martin Krč (MX2) z BUKSA Ados KTM teamu, Jiří Matějec (MX2 Junior) z HT group a Martin Venhoda (MX Junior 125) z Motokrosovaskola.cz.


Holeshoty v Mníšku nad Hnilcom

Teamový kolegovia Lukas Neurauter a Filip Neugebauer z Osička MX teamu sa podelili o holeshoty vo finálových jazdách kategórii MX OPEN a MX2 a dvaja východniari, Jaroslav Dobóczi (SVK) z Ford Szilcar racing teamu a Samuel Struk (SVK) z Mitterback Racing teamu, zasa v juniorských jazdách. Neurauter sa pre cenu otočil dvakrát, aj za holeshot v superfinále. Ceny aj finančné prémie za holeshoty venoval 711 Shop Zone – onlineshop a predajňa v Hornej Strede.


MX OPEN a MX2  

Podobne ako si podelili holeshoty, siNeugebauer a Neurauter rozdelili prvenstvá v kategórii MX OPEN. Keďže druhá jazda má väčšiu váhu, celkovým víťazom sa stal Filip Neugebauer, Lukas Neurauter si bral druhé miesto. Vždy usmiaty Petr Bartoš si postrážil tretiu priečku pred Slovákom Tomášom Šimkom z PB racing.   Sebavedomý výkon podal v kategórii MX2 Martin Krč (CZE) z BVKS Ados KTM teamu, ktorý v obidvoch jazdách najprv sledoval svojho najväčšieho rivala, Šimona Jošta (SVK) z Osička MX teamu, zo zálohy, a pár kôl pred koncom ho v oboch jazdách predbehol. Za touto zbesilou dvojicou si tretie miesto držal síce zranený, ale aj tak húževnatý, Denis Poláš. 13 najrýchlejších pretekárov z oboch kategórii postúpilo do záverečného Superfinále.


Juniori MX2 a MX125

Jiří Matějec (CZE) z HT group a Samuel Struk (SVK) z Mitterback Racing teamu zabojovali o celkové víťazstvo. V Mníšku nad Hnilcom to po prvej jazde vyzeralo, že Struk ho má vo vrecku. Po holeshote sa na neho Matějec doťahoval, na chvíľku sa dostal aj do vedenia, ale Struk si svoje miesto lídra vzal späť. Druhá jazda viac priala Matějcovi, najmä jej záver. Tri kolá do konca sa mu podarilo Struka nechať za sebou. Tretí skončil Matúš Tomala (SVK) z Enduro teamu Turzovka. Z MX2 Junior postúpili do superfinále prví deviati. Martin Venhoda (CZE) z Motokrosovaskola.cz si tento rok zaumienil úplne dobiť kategóriu MX Junior 125. Stupienok víťazov doplnili jeho krajania: Tomáš Svirák (CZE) z Motosport Chýnov v AČR na druhom a Patrik Příhoda (CZE) z FOSTRADE s.r.o. na treťom mieste. Prvá pätica z MX Junior 125 postúpila do superfinále.  


Superfinále v Mníšku

Vidina výhry automobilu Ford Focus je lákavá a Lukas Neurauter (MX OPEN) je k nemu po víťazstve v superfinále v Mníšku nad Hnilcom, opäť o krôčik bližšie. Filip Neugebauer (MX OPEN) bol na druhom, Petr Bartoš (MX OPEN) na treťom mieste. Štvrtý prišiel do cieľa Petr Michalec (MX OPEN) a päticu doplnil ďalší český jazdec, Martin Krč (MX2). Najrýchlejším superfinálovým juniorom bol Samuel Struk (MX2 Junior).  


Veteráni MX4 a MX4+

Už tradične je na čele veteránov MX4 Martin Žerava (CZE) z KRTZ Motorsport, a v Mníšku tradíciu neporušil. Rovnako tak je stabilne v čele kategórie MX4+ Roman Majer (CZE).


Do pätice seriál MX Open zavíta do Gbelov 18. 8. 2019

Úplne na opačný koniec republiky zavíta motokrosová karavána Majstrovstiev Slovenska v motokrose – seriálu MX OPEN 2019. Trať s prvkami moderného motokrosu, blízkosť českých hraníc a fakt, že pôjde o predposledné podujatie v sezóne, sľubuje skvelý športový zážitok. Srdečne vás pozývame v nedeľu, 18. 8. 2019 do Gbelov.

Viac info o seriáli MX OPEN na www.mxopen.sk / FB: https://www.facebook.com/MXOPENSK/, Instagram: @mxopensk

Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/   

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Klaudia Sieklová (https://www.facebook.com/klaudiasphotography/)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri