Connect with us

Spravodajstvo

Nová ikona adventure mototuristiky – BMW R 1200 GS s vybavením Touratech

Publikovaný

on

Ikona mototuristiky BMW R1200GS prichádza do nového roku s veľkými zmenami. Nový kvapalinou a vzduchom chladený motor, inovovaný podvozok, nadčasový dizajn, ale hlavne poctivé, vekmi overené, precízne nemecké spracovanie. A aby toho táto žijúca legenda zvládla ešte viac, prichádza na svet aj jej expedičná verzia z dielní Touratech.

Motorka pripravená na dobrodružnú turistiku
Z výrobných liniek sa na trh dostáva skutočne dobrá motorka pripravená na adventure cestovanie. BMW R 1200 GS dostalo nový, živší, vodou chladený motor s výkonom 125 koní. Naviac, sa okolo jeho boxer motora postavila dizajnovo nadčasová motorka s množstvom elektroniky uľahčujúcej jazdu na všakovakých cestách. BMW R 1200 GS prichádza ako prvé s hlavnými LED diódovými svetlometmi, adaptabilným podvozkom, inteligentným systémom ABS a mnohými ďalšími vychytávkami.

Priestor na úpravy
Avšak, ako hádam každý sériový motocykel, aj nové BMW R1200GS na sebe nechalo istý priestor pre úpravy. Vodou chladený motor so sebou prináša ďalšiu zraniteľnú časť a to chladiče, naviac klasicky vyčnievajúce valce motora boxer potrebujú byť tiež chránené pred poškodením. O vylepšenú ochranu samotného BMW R 1200 GS a rovnako aj zlepšenie jazdného komfortu sa preto musia postarať doplnky. Nuž a ako prvá na svete sa o toto všetko postarala firma Touratech.

Doplnky dôkladne odtestované v najťažších podmienkach
Nejde však len o dielce vymyslené kdesi v laboratóriu. Všetky diely Touratech na BMW R 1200 GS boli patrične otestované v extrémnych podmienkach. Ešte pred uvedením nového BMW R 1200 GS na trh sa s ním vydal tím Touratech na expedíciu dlhú 4 000km vedúcu naprieč ostrovom Madagaskar. Za riadidlami BMW R 1200 GS túto expedíciu absolvoval zakladateľ a testovací jazdec značky Touratech, Herbert Schwarz.
Herbert sa o BMW R 1200 GS vyjadril veľmi pozitívne: „Myslím, že aj napriek pomerne malej nádrži je táto motorka číslom jedna pri voľbe adventure motocykla. Ovláda sa veľmi ľahko, aj keď jeho váha je podobná predchádzajúcemu modelu. Má všetky cestovateľské gény predošlých modelov rady GS, plus nový, 125 koňový motor a perfektný podvozok.“
Na expedícii Herbert za riadidlami BMW R1200GS vybavenom doplnkami Touratech absolvoval hádam všetky druhy ciest. Asfalt, hlina, šotolina, početné brody, či nepríjemný sypký piesok dokonale preverili nové BMW R 1200 GS aj vybavenie Touratech. Nechýbali časté pády o tvrdý podklad, no aj napriek tomu celú výpravu BMW R 1200 GS s vybavením Touratech dokončilo bez výraznej ujmy.
Je preto overené, že chrániče chladičov, pre boxer motory klasické veká na hlavách valcov, mohutné padacie rámy a ostatné menšie doplnky starajúce sa o ochranu dôležitých častí motocykla, svoju úlohu spĺňajú dokonale. Okrem ochrany však Touratech vylepšil BMW R 1200 GS aj po stránke jazdcovho pohodlia. Vyšší aerodynamicky tvarovaný čelný štít, či rozšírené deflektory na chráničoch rúk boli vyvinuté s vysokým dôrazom na zlepšenie komfortu.
A o čom by bola cestovne zameraná motorka akou BMW R 1200 GS bezpochyby je, keby nemohla odniesť potrebnú batožinu. Touratech tento problém vyriešil klasicky tým najlepším, čo vo svojej ponuke má. Ako prvý na svete vyrobil účinný systém nosičov kufrov, na ktoré zavesil overené hliníkové kufre Zega Pro. Okrem toho, Touratech vybavil nové BMW R 1200 GS na mieru ušitými vakmi umiestnenými na nádrži, aj v zadnej časti motocykla.
Expedičná verzia nového BMW R 1200 GS od Touratechu je teda skutočným motocyklom pripraveným doviesť kohokoľvek kamkoľvek. S veľkou kapacitou úložného priestoru, s nekompromisne zvýšeným jazdeckým komfortom, ale hlavne s výrazne zvýšenou ochranou najdôležitejších časti motorky je BMW R 1200 GS s doplnkami Touratech motocyklom číslo jedna pre ďaleké výpravy.

Tlačová správa: Touratech.sk

Nová ikona adventure mototuristiky – BMW R 1200 GS s vybavením Tourate

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri