Connect with us

Spravodajstvo

Novinky Triumph na sezónu 2022: Nový Tiger, Speed Triple 1200 RR, Tiger Sport 660, Trident 660 

Publikovaný

on

Novinky Triumph 2022

Nová sezóna sa nám pomaličky rozbieha, aj keď uznávam, že kvôli okolnostiam okolo nás bude mať asi iný priebeh. Najnovšie modely značiek však postupne zapĺňajú showroomy, a tak sme sa boli pozrieť na klasickú britskú značku Triumph. Čo má na túto sezónu nové, respektíve čo všetko nám ponúka v tomto roku. Všetky podstatné informácie nájdete vo videu:

Nový Triumph Tiger

Tu sa jedná o celkom novú generáciu, ktorá prináša mnoho zmien a vylepšení. Nie je to teda len akýsi facelift, ako často poznáme u iných značiek, ale poctivá evolúcia od podlahy. Nové kolesá, podvozok, kapotáž, svetlá či veľká obrazovka s novým software My Triumph. Presne na toto všetko sa môžu tešiť záujemcovia nového tigra. Mimochodom už na pohľad je jasné, že výrobca myslel najmä na terénu chtivých jazdcov. Zmenilo sa totiž aj uchytenie zadného kolesa, či predná kapotáž, ktorá je teraz odolnejšia voči poškodeniu.

Triumph Speed Triple 1200 RR

Absolútna chuťovka v podaní tohto výrobcu. Už z diaľky je jasné, že toto nie je bežný Speed Triple 1200. Toto je verzia RR, krásna a ušlachtilá. Čím bližšie k nej človek stojí, tým viac na nej nachádza krásnych detailov. Tie sú buď priamo na jej bielo-šedej kapotáži, ale aj pod ňou, viditelné volným okom. A to ani jej 180k motor nemusí bežať aby ste vedeli, že máte do činenia s niečim špeciálnym. A treba povedať že aj prísne limitovaným, pretože na Slovensko je určený až jeden kus…

Triumph Tiger Sport 660

Názov síce hovorí Tiger, ale v realite toto GéTéčko nemá s veľkými Tigrami veľa spoločné. Ani rám, ani motor a dokonca ani cieľovú skupinu. Tá je primárne určená pre začínajúcich jazdcov, pretože tento Sport je veľmi krotká a prítulná šelma. Jednak cenou (od 8850 EUR) a jednak svojím celkovým naladením. Maximálny výkon 81k (60 kW) je položený až pri 10,250 o/min, čiže oblasť ktorú uvedomelý začiatočník nebude pokúšať. Avšak maximálny krútiaci moment 64 Nm je už pri 6.250 otáčkach za minútu.

Trident 660

Krásna mašina, ktorá má so Sportom rovnaký motor a výkon. Ale podľa výzoru by človek tipoval, že počet koní tu bude aspoň o polovicu vyšší. Dokonale klame telom, najmä v tejto červenej farbe. Navyše za cenu, ktorá vás posadí na zadok: 7700 EUR. Trident 660 je tak určený pre jazdcov, čo preferujú športovejší štýl a jazdu za veľmi dostupné peniaze.

Ktorá z týchto noviniek vás oslovila najviac?

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri