Connect with us

Spravodajstvo

Oficiálne potvrdené – Husqvarna predaná!

Publikovaný

on

Posledných pár dní sa internetom šírili správy o pripravovanom predaji značky Husqvarna, ktorá bola od roku 2008 v rukách BMW Motorrad. Kupcom sa mala stať rakúska značka KTM. Včerajšia oficiálna tlačová správa, ktorú vydala bavorská značka potvrdzuje predaj Husqvarny, no novým majiteľom sa nestáva KTM ale výkonný riaditeľ KTM, Stefan Pierer a jeho obchodná skupina Pierer Industries AG.

BMW označuje predaj ako strategické rozhodnutie nakoľko bavorská značka chce v budúcnosti upriamiť svoju pozornosť na mestskú mobilitu a rozvoj technológie elektrického pohonu. Napriek tomu je toto rozhodnutie bavorskej značky trochu prekvapujúce vzhľadom na veľký objem investícii, ktoré išli do reštrukturalizácie Husqvarny.

Celkom zaujímavo však vyznieva situácia aj na strane kupujúcej strany, kde sa očakávalo, že novým majiteľom bude KTM, no namiesto toho sa kupujúcim stal Stefan Pierer. Okamžite sa tak objavili špekulácie, že Pierer predal svoj väčšinový podiel v KTM indickému koncernu Bajaj, ktorý už vlastní 47%-ný podiel v KTM a stal by sa výlučným vlastníkom rakúskej značky. Každopádne bude zaujímavé sledovať ako sa situácia okolo oboch značiek bude ďalej vyvíjať.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri