Connect with us

Spravodajstvo

Online z Barcelony – testujeme Yamahu MT125 a YZF-R125

Publikovaný

on

Práve v týchto dňoch prebieha prvý novinársky test dvojice noviniek z dielne Yamahy, ktoré sú namierené na športovo založených začínajúcich jazdcov. Na dva dni sme sa ako jediná redakcia zo Slovenska presunuli do slnkom zaliatej Barcelony, kde sme si mohli vyskúšať oba modely na perfektných cestách v okolí tohto mesta.

Yamaha MT125

Predstavenie tohto modelu ste si mohli prečítať na stránkach Motomagazinu už dávnejšie a malý obratný naháč postavený na základe úspešného superšportu nadväzuje na novú generáciu športovo ladených naháčov  MT-09 a MT-07. Prvé dojmy z jazdy sú naozaj výborné a tuhý športový podvozok s rezervou zvláda výkon motora. Jazdec tak nemusí brať ohľad nato, že je to „len“ 125-ka ale môže sa naplno venovať všetkým základom stunt ridingu alebo športovej jazdy. Motorka potešila aj dospelými rozmermi a v porovnaní s bežnými motorkami s oveľa väčším objemom nebola o moc menšia. Odrazilo sa to na komforte, ktorý bude vyhovovať aj vyšším postavám a dostatok miesta tu nájde aj spolujazdec.

Motor vynikal nielen ochotou ísť rýchlo do otáčok ale aj veľmi slušným záťahom a v kopcoch v okolí Barcelony mi pomáhal udržiavať viac ako svižné tempo, samozrejme chcelo to časté radenie a udržiavať motor blízko maximálnych otáčok ale v prípade 15-koňového jednovalca vám iné ani nezostáva. Maximálka sa na rovinkách rýchlo prehupla cez hranicu 100 km/h a motor mal neustále chuť zrýchľovať aj keď už o niečo pozvoľnejšie. Menším šokom nakoniec však bola priemerná spotreba, ktorá napriek neustálemu vytáčaniu otáčok do maxima neprekročila hranicu 2,5 l/100km, čo je vynikajúca hodnota.  

Kompletný test oboch noviniek z dielne Yamahy si budete môcť prečítať už v letnom dvojčísle Motomagazínu 7/8, ktoré nájdete na stánkoch od 23. 06. 2014.

Online z Barcelony – testujeme Yamahu MT125 a YZF-R125

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri