Connect with us

Spravodajstvo

Pneumatika Pirelli Diablo Rosso Corsa IV na rok 2022 je ako zo sci-fi

Publikovaný

on

Pirelli Diablo Rosso vo svojej štvrtej generácii nie je novinkou. Výrobca predstavil pneumatiku už v januári 2021 ako najnovší prírastok do rodiny Pirelli. Model Diablo Rosso IV je teda na trhu necelý rok a výrobca už zvyšuje úroveň doplnením modelu Pirelli Diablo Rosso Corsa IV určeným pre športové motocykle.

Dnešné pneumatiky sú technologickým výdobytkom doby a v mnohých smeroch prekonávajú očakávania, ktoré by definovali snáď len autori science-fiction. V prípade Diablo Rosso Corsa IV sa jedná o kombináciu zmesi, dezénu a stavby pneumatiky.

V čom je tajomstvo novej Pirelli Diablo Rosso Corsa IV?

Corsa je postavená na dvojzložkovej prednej časti pneumatiky a trojzložkových bočných stranách. Inovatívna je kombinácia využitia 100% silice v kombinácii s čiernym uhlíkom. Vďaka tomu pneumatika ponúkne zvýšenú bezpečnosť a istotu pri jazde na ulici, či trati a to mokrej aj suchej. Upravená kostra poskytuje viac spätnej väzby.

Z pneumatiky síce zmizol dezén v tvare blesku, nahradila ju však „guma“ voňajúca pretekmi, ktorej štruktúra a profil dodajú športovému motocyklu obratnosť a presnú stopu. Vďaka tomu sa bude motocykel správať stabilnejšie pri zatáčaní. Nový profil dezénu s hladkými bočnými časťami má vytvoriť dokonalú styčnú plochu s vozovkou, ktorej je dostatok, zvýšený záber ale zároveň rovnomerné opotrebovanie.

Variant Pirelli Diablo Rosso Corsa IV je určený pre športové motocykle, hyper-naháče a športovo-turistické modely. Pneumatika je cielená na ovládateľnosť a dynamickú jazdu. Daňou za špičkové jazdné vlastnosti bude zrejme životnosť, ktorá však u tejto pneumatiky nie je prioritná.

Corsa sa zaradila do línie pneumatík medzi bežnú Corsa Rosso IV a Supercorsu SP. Dostupné by mali byť rozmery 110/70 a 120/70 pre predné 17 palcové kolesá a 150/60, 180/55, 180/60, 190/50, 190/55, 200/55 a 200/60 pre zadné 17tky.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri