Connect with us

Spravodajstvo

Podujatia SMF počas prvého augustového víkendu

Publikovaný

on

Napriek súčasnej veľmi pre šport komplikovanej situácii s ochorením COVID-19, motocyklová sezóna SMF beží v plnom prúde. Síce je kalendár podujatí neustále upravovaný, nakoľko reaguje i na zmeny v kalendároch FIM a FIM Európa, sa podujatia vo všetkých našich disciplínach od júla 2020 rozbehli naplno. Pomaly sa spúšťajú i niektoré seriály majstrovstiev sveta, Európy a taktiež naše šampionáty. Jediná výrazná zmena oproti predchádzajúcim rokom nastala len v disciplíne motokros, kde sa v sezóne 2020 neuskutočnia medzinárodné majstrovstvá SR, ale už sa rozbehol tohtoročný 6-dielny MX seriál Slovenského pohára „COVID CUP 2020“. Dúfame, že Vás budeme nasledujúcimi tlačovými správami informovať len o pozitívnom priebehu našich podujatí a motocyklových podujatí vo svete a nielen o tom, čo sa ruší a čo sa tento rok neuskutoční. Nižšie Vám prinášame krátke info k víkendovým podujatiam SMF:

1. V maďarskom Parádfűrdö pokračuje seriál MM SR v endure a country crosse SMF 2020
Počas nadchádzajúceho víkendu 1.-2. augusta 2020 sa uskutoční už druhé podujatie tohtoročného seriálu Medzinárodných majstrovstiev v endure a country crosse v maďarskom meste Parádfürdő. Náš šampionát bude súčasťou medzinárodných majstrovstiev Maďarska. Podujatie v Maďarsku bude prvým klasickým endurom v našom kalendári sezóny 2020. Úvodným podujatím bol „kantráč“ v Žaškove (18.-19.7.2020).
V Parádfürdő budú štartovať všetky vypísané kategórie MM SR, Slovenský pohár aj Pohár SMF, avšak v Maďarsku nebudú štartovať jazdci kategórie Regionál. Pre pretekárov je pripravená zaujímavá trať v dĺžke 40km (4 kolá 1.deň, 3 kolá 2.deň), ktorá vedie členitým terénom (lúky, lesné chodníky, úvozy, rokliny). Je vyznačená smerovými šípkami. Trať bude mať dve časové kontroly so servisom v depe. V každom kole jazdci absolvujú Enduro test a Cross test (všetky testy sú merané v sobotu i v nedeľu). Podujatie začína piatkovou administratívnou a technickou prebierkou v čase od 17:00 – 21:00. Po technickej prebierke budú motocykle uložené v uzatvorenom parkovisku (okrem tried Hobby).
Jednotlivé štarty jazdcov sú naplánované nasledovne: Sobota 11:00 hod. MM SR E1,E2,E3, Kadet, SP E1,ženy,E2,E3 Senior, Super Senior, Hoby E1, E2, E3, dorast Nedeľa 8:00 hod. MM SR E1,E2,E3, Kadet, SP E1, ženy,E2,E3 Senior, Super Senior, Hoby E1, E2, E3, dorast
Viac informácii k podujatiu nájdete vo zvláštnych ustanoveniach, ktoré nájdete po kliknutí sem…

2. Lovčica bude druhou zastávkou seriálu Slovenského pohára MX
Druhé podujatie Slovenského pohára v motokrose 2020 sa už túto nedeľu (2.8.2020) uskutoční na známej motokrosovej trati v Lovčici – Trubín. Tohtoročný seriál SP MX sa skladá zo šiestich podujatí – veľkolepý štart motokrosovej sezóny 2020 sa odohral na východe Slovenska – v Hnieznom za vynikajúcej účasti 200 jazdcov! V Lovčici sa teda môžeme tešiť na vysokú účasť jazdcov nielen zo Slovenska, ale i okolitých krajín.
Organizátorom druhého podujatia Slovenského pohára MX bude skúsený Motokrosový klub Lovčica pod vedením Miroslava Kudelu. V Lovčici budú štartovať takmer všetky vypísané
kategórie MX SMF: MX50, MX65, MX85, MX Ladies, MXjunior125, MX2 junior, MX2, MX Open, MX4, MX4+ a hobby kategórie MX1 hobby, MX2 hobby.
Vysoká účasť jazdcov na úvodnom podujatí v Hniezdnom je predzvesťou naozaj kvalitných podujatí v sezóne 2020, kedy nebudú chýbať plné štartové rampy, ale i tesné súboje na trati jazdcov, ktorí sú nažhavení do bojov o každý jeden bod do seriálu Slovenského pohára MX.
Harmonogram podujatia v Lovčici je nasledovný: už v sobotu bude prebiehať administratívna a technická kontrola v čase od 18:00 – 19:30 hod. Nedeľa bude začínať touto kontrolou v čase od 6:30 – 8:00. Prvé voľné tréningy sa pôjdu od 7:30 hod., kvalifikačné tréningy sú naplánované na 9:45. Finálové rozjazdy druhého kola Slovenského pohára „MX COVID CUP“ sú na programe od 12:20 hod.
Viac informácii k podujatiu nájdete vo zvláštych ustanoveniach, ktoré nájdete po kliknutí sem…

3. Majstrovstvá Európy Speedway v ČR so slovenskou účasťou
V sobotu 1.8.2020 sa na známom plochodrážnom okruhu v Pardubiciach (ČR) uskutoční tohtoročné jediné kvalifikačné kolo ME Speedway mladých jazdcov do 21 rokov (U21). Slovenské farby bude na tomto šampionáte hájiť dvojica mladých žarnovických jazdcov: Jakub Valkovič, David Pacalaj. Toto kvalifikačné kolo rozhodne o tom, kto sa postaví na štart finále ME Speedway U21 v maďarskom Nagyhalásze 12.9.2020. Držíme našim jazdcom palce!

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 36/2020
Sekretariát SMF, 30.7.2020

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri