Connect with us

Spravodajstvo

Podujatia v kalendári SMF na víkend, CPM a Šprinty zrušené…

Publikovaný

on

Podujatia v kalendári SMF počas prvého septembrového víkendu
TLAČOVÁ SPRÁVA SMF
Sekretariát SMF, 3.9.2020

 
1. Seriál MM SR Enduro a CC 2020 pokračuje netradične endurom v Borskom Mikuláši
Už počas nadchádzajúceho víkendu (5.-6. septembra 2020) sa v areáli Mokrovských, ktorý sa nachádza medzi mestom Šaštín-Stráže a obcou Borský Mikuláš, uskutoční v poradí tretie podujatie tohtoročného seriálu MM SR, Slovenského poháru a Poháru SMF v Endure a Country Crosse SMF. Podujatie v Borskom Mikuláši už niekoľko rokov po sebe otváralo sezónu EaR, avšak marcová pandemická situácia nedovolila podujatie uskutočniť. Tohtoročné preteky v Borskom sú netradičné i tým, že sa nejde, ako bývalo zvykom, country cross, ale skrátené enduro na dva štarty.
Pre pretekárov je pripravená zaujímavá trať v dĺžke cca 20km vedie členitým terénom (lúky, lesné chodníky, úvozy, rokliny). Je vyznačená smerovými šípkami. Trať bude mať len jednu časovú kontrolu so servisom (v depe). V každom kole jazdci absolvujú Enduro test a Cross test. Počet kôl pre jednotlivé triedy určí JURY v piatok pred súťažou.
Enduro v Borskom Mikuláši začína piatkovou administratívnou a technickou prebierkou v čase od 15:00 – 21:00. Po technickej prebierke budú motocykle uložené v uzatvorenom parkovisku (okrem tried Hobby).
Jednotlivé štarty jazdcov sú naplánované nasledovne:
      Sobota: 1. štart 8:00 hod. – Super Senior, Hoby E1, E2, E3, dorast, Regionál; 2. štart 12:00 hod. – MM SR E1,E2,E3, Kadet, SP E1,ženy,E2,E3, Senior 
       Nedeľa: 1. štart 8:00 hod. – Super Senior, Hoby E1, E2, E3, dorast, Regionál; 2. štart 12:00 hod. – MM SR E1,E2,E3, Kadet, SP E1,ženy,E2,E3, Senior

2. Majstrostvá SR CPM v Grobniku (CRO) ZRUŠENÉ!
Počas víkendu 4.-6.9.2020 bolo plánované podujatie Majstrovstiev SR CPM (cesté preteky motocyklov) na chorvátskom okruhu Grobnik-Rijeka, ktoré malo byť súčasťou medzinárodného šampionátu Alpe Adria. Avšak v súvislosti so súčasnou situáciou COVID-19 a zaradením Chorvátska do červenej zóny, športová komisia CPM SMF zrušila uvedené podujatie M SR CPM. Jazdci sa môžu podujatia AAIMC v Chorvátsku zúčastniť, avšak bodovať budú len do seriálu Alpe Adria, nie do seriálu M SR CPM. ŠK CPM zrušila náš šampionát aj z dôvodu, že po návrate z Chorvátska budú musieť byť jazdci v karanténe a to minimálne 5 dní a potom absolvovať test na COVID-19 a ak je test negatívny, môžu ukončiť karanténu. Športová komisia CPM SMF podujatie M SR CPM v Grobniku zrušila po dôkladnom zvážení situácie, ktorá je v súčasnosti veľmi komplikovaná. Situáciou s kalendárom podujatí sa bude komisia v najbližších dňoch zaoberať.

 
3. Majstrovstvá SR v šprinte motocyklov v Kiskunlacháze (HUN) ZRUŠENÉ!
Obdobne ako v prípade M SR cestných pretekov motocyklov v Chorvátsku i plánované podujatie Majstrovstiev SR v šprinte motocyklov, ktoré sa malo uskutočniť 6.9.2020 v maďarskej Kiskunlacháze, je zrušené. Maďarsko od 1.9.2020 uzatvorilo hranice a tak by mali naši jazdci veľký problém sa podujatia zúčastniť. ŠK ŠMT, pod ktorú šprinty spadajú, sa bude situáciou zaoberať a v najbližších dňoch vydá informáciu ohľadne prípadnej úpravy tohtoročného kalendára podujatí M SR v šprinte motocyklov.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri