Connect with us

Spravodajstvo

Predstavenie KTM offroadov modely pre rok 2010

Publikovaný

on

Oranžová v roku 2010

Jesenné mesiace sú už tradične obdobím offroadov a najmä prezentácii nových modelov pre nastávajúcu sezónu. KTM nebola v tomto smere výnimkou a tak sme sa spolu s ďalšími novinármi z krajín Východnej Európy ocitli na trati v Březovej nad Svitavou neďaleko Brna, kde sa konala oficiálna prezentácia modelov pre rok 2010.

KTM je na trhu terénnych motocyklov už niekoľko rokov absolútnou jednotkou a okrem špičkových motocyklov sa môže pochváliť aj mimoriadne pestrou ponukou modelov, ktorá pokrýva prakticky všetky oblasti offroadového športu. Dobrou správou je, že pre rok 2010 KTM v ničom nepoľavila a aj pre nastavajúcu sezónu pre svojich priaznivcom pripravila pestrú ponuku modelov. Modelový rok 2010 síce neobsahuje žiadne revolučné novinky, skôr sa dá hovoriť o ?vyšperkovaní? už existujúcich modelov, no aj tak je tu veľa zaujímavých noviniek.

Modelová rada EXC
Trieda súťažných endúr je tradičnou ?baštou? KTM a najlepšie dokumentuje dominanciu značky na trhu offroadových motocyklov. Ponuka modelov sa nijako nezmenila a okrem štyroch dvojtaktných modelov (125, 200, 250 a 300) zostáva v ponuke aj štvorica štvortaktov (250, 400, 450 a 530). KTM patrí medzi posledných zástancov dvojtaktov a podľa vyjadrení výrobcu z ponuky nevypadnú ani v najbližších rokoch, čo je rozhodne dobrou správou. Zmeny na dvojtaktných motoroch boli zamerané skôr na zvýšenie životnosti. Malé dvojtakty 125/200 majú vystužený 1. prevodový stupeň, ktorý je vyrobený z tvrdšieho materiálu. Väčšie motory 250/300 majú vystuženú hlavu valca, ktorá sľubuje zvýšenú životnosť aj v náročných podmienkach. Ďalšia zmena sa týkala elektroštartéra, ktorý sa rovnako dočkal menších úprav, ktoré zvyšujú jeho životnosť…

Celý test si môžete prečítať v Motomagazíne č.: 11/2009, ktorý nájdete v stánkoch už od budúceho utorka, 20-teho októbra.

Text: M. Tamáši, foto: V. Brniak

Predstavenie KTM offroadov modely pre rok 2010

2 komentáre

1 komentár

  1. MartineR

    17. októbra 2009 at 7:27

    A mňa zas nikto nezavolal … 😕 😠

  2. tomXX

    17. októbra 2009 at 9:30

    A mna volali, ale nebol cas ☹️

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri