Connect with us

Spravodajstvo

Ricky Brabec a značka Honda dosiahli celkové víťazstvo na Rallye Dakar 2020

Publikovaný

on

Monster Energy Honda Team triumfoval v Rallye Dakar 2020! Osem rokov od návratu oficiálneho tímu HRC do najnáročnejšej svetovej rallye dosiahol Ricky Brabec, jazdec značky Honda, celkové víťazstvo, keď súťaž, ktorá sa konala v Saudskej Arábii, ovládol hneď od samého začiatku a vedúcu pozíciu si udržal až do záverečnej špeciálnej etapy.

Týmto víťazstvom sa Ricky Brabec (Hesperia, Kalifornia, USA) stal vôbec prvým Američanom, ktorý v Rallye Dakar uspel. Jazdec tento ročník rallye uzavrel dvoma etapovými víťazstvami, pričom celé pretekárske pole viedol neprerušene už od tretej etapy. Brabcovou tajnou zbraňou sa ukázala byť predovšetkým jeho dôslednosť, ktorá mu spolu s vynikajúcimi navigačnými schopnosťami a rýchlosťou stroja Honda CRF450 RALLY pomohla ukoristiť najcennejší titul v terénnych pretekoch.

Monster Energy Honda Team sa počas celého ročníka Rallye Dakar 2020 predstavil v tom najlepšom svetle. Rallye zahŕňala približne 5 000 kilometrov špeciálnych etáp z celkových 7 800 kilometrov, v ktorých k dvoma Brabcovým etapovým víťazstvám (v 3. a 6. etape) ďalej prispeli José Ignacio Cornejo (4. a 12. etapa), Kevin Benavides (7. etapa) a Joan Barreda (10. etapa). Za zmienku stojí aj celý rad najlepších prejazdových časov, vďaka ktorým tím Honda v 3. a v 10. etape obsadil celé stupne víťazov.

Po piatich víťazstvách v Afrike ide o šieste víťazstvo značky Honda na dakarskej rallye. Od posledného úspechu pritom uplynulo už 31 rokov: v minulosti si po najvyššie ocenenie došli Cyril Neveu (1982, 1986, 1987), Edi Orioli (1988) a Gilles Lalay (1989). Honda sa do Rallye Dakar vrátila po 23-ročnej odmlke v roku 2013. Počas 8 rokov sa postavili členovia tímu HRC na stupne víťazov dvakrát: Paulo Gonçalves (2015) a Kevin Benavides (2018), obaja na druhom mieste.


Yoshishige Nomura, prezident Honda Racing Corporation

Najprv by som rád Rickymu Brabcovi pogratuloval k jeho víťazstvu. Za vynikajúce výkony sa chcem poďakovať aj Joanovi [Barredovi], Kevinovi [Benavidesovi] a Josému [Ignacio Cornejovi]. A v neposlednom rade ďakujem všetkým členom tímu aj konštruktérom, ktorí k tomuto úspechu prispeli. Od nášho návratu na Dakar uplynulo už sedem rokov, poučili sme sa z neúspechov a vďaka tvrdej práci každého člena tímu sme konečne dosiahli víťazstvo. To sa podarilo vďaka neúnavnej práci všetkých členov tímu Honda za posledných sedem rokov. Nesmieme zabudnúť, že k našej práci prvých šesť rokov obrovskou mierou prispel aj Paulo [Goncalves], ktorému sa chceme poďakovať a modlíme sa za jeho pokojný odpočinok. Veľkú vďaku chceme vyjadriť aj všetkým našim sponzorom a fanúšikom po celom svete.“


Tlačová správa Honda

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri