Connect with us

Spravodajstvo

Slovenskí trialisti úspešní na ME vo Francúzsku

Publikovaný

on

Francúzska obec Ancelle sa počas víkendu 10.-11.8.2019 stala dejiskom tretieho a zároveň predposledného podujatia seriálu Majstrovtiev Európy v Triale 2019. Na tomto podujatí nás reprezentovala dvojica jazdcov – Vladimír Kohthay (Over 40) a Šimon Sordyl (kat.International).  

V nádhernej horskej scenérii bojovali jazdci o ďalšie body do hodnotenia tohtoročného európskeho šampionátu. Podujatie sa skladalo z dvoch súťažných dní. V sobotu si predposledné podujatie kontinentálneho šampionátu odjazdili kategórie ženy a mládež. Medzi ženami doslova „o chlp“ zvíťazila nórska jazdkyňa Ingveig Hakonsen, ktorá vo francúzskych horách porazila líderku šampionátu z Talianska – Alez Brancati. Na treťom mieste skončila domáca Caroline Moreon.  

Medzi najmladšími – v triede Youth – si najlepšie počínal Pau Martinez zo Španielska, ktorý zároveň kraľuje i v priebežnom poradí kategórie „Youth“. Na druhom mieste po súčte trestných bodov skončil Harry Hemingway (GBR) a tretí jeho krajan Jack Dance, ktorý v priebežnom poradí okupuje striebornú priečku a na prvého Martineza stráca 60 bodov.

V nedeľu štartovali zostávajúce kategórie a triedy – hlavná trieda ME ELITE, Junior, Over 40 aInternational. V kategórii Over 40 sme mali horúce želiezko v podobe najskúsenejšieho slovenského trialového jazdca Vladimíra Kothaya, ktorý si vo Francúzsku vyjazdil krásne 5. miesto. „Na ťažkých skalnatých prekážkach sme mali zo Šimonom rovnaký počet trestných bodov 25. V kategórii Internacional obsadil Šimon pekné tretie miesto. V mojej kategórii nad 40rokov to však stačilo iba na piate miesto,“ vyjadril sa Vladimír na sociálnej sieti. Prvenstvo si v jeho kategórii vybojoval taliansky jazdec Andrea Soulier, ktorý doposiaľ vyhral na všetkých troch podujatiach ME. Druhý skončil Markus Kipp z Nemecka a zároveň je i druhý v priebežnom poradí. Tretie miesto patrilo Johnovi Van Veelenovi z Holandska, no tretia priečka v priebežnom poradí patrí Talianovi – Andrea Buschi. Vladimír pred posledným podujatím seriálu figuruje na priebežnom piatom mieste.  

V triede Internacional si opäť vynikajúco počínal mladý slovenský jazdec Šimon Sordyl, ktorému sa znovu podarilo vystúpiť na stupne víťazov. Vo francúzskych lesoch si vyjazdil vynikajúce tretie miesto! Zlato v tejto kategórii získal Talian Nuncifora Alessandro a striebro domáci Pellissier Marius.  

Výsledky z podujatia a priebežné poradie seriálu: http://www.fim-europe.eu/events/786  

Záverečné finálové podujatie tohtoročných Majstrovstiev Európy v Triale sa uskutoční už tento víkend (17. – 18. 8. 2019) u našich českých susedov, konkrétne v Březovej, kde sa predstaví i naša dvojica jazdcov Šimon Sordyl a Vladimír Kothay.   


Tlačová správa SMF

Zdroj foto: FB Vladimír Kothay, FIM Europe   

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri