Connect with us

Spravodajstvo

SMF/Ducati Slovakia Cup – divácky atraktívne podujatie pod taktovkou Ducati Slovakia a ČSOB Leasing

Publikovaný

on

Ducati Cup a jeho pretek v pravidelnosti sa za desať rokov stal divácky populárnou triedou, kde je sympatické práve to, že rivalita medzi jazdcami je veľká a je tak na čo pozerať. Po úžasnom človeku akým Ľuboš Gréč nesporne bol, prevzal patronát nad Ducati Cupom Miloš Baláž (SMF). Stálym účastníkom tohto seriálu je aj náš redakčný kolega Dušan „Campa“ Lysák a vôbec sa mu nevedie zle. Už na začiatku sezóny ukázal, že dokáže jazdiť nielen na pravidelnosť ale nechýba mu aj rýchlosť. No a hlavne na rýchlosť sa jeho Ducati 848 vo farbách našej redakcie stávala často neporaziteľnou.  


Motocykle Ducati na ringu

V roku 2016, 2017 a 2018 stál za organizáciou ČSOBL Race day Marek Ištok – v tomto roku, si nabral ako čerstvý riaditeľ Ducati Slovakia naviac aj populárny Ducati day štartujúci 24. 7. Ten sa pre nepriazeň májového počasia presunul práve na koniec júla a bola to dobrá voľba, účasť bola viac menej preplnená a množstvo jazdcov malo možnosť vyskúšať si celú paletu motocyklov Ducati. Ducati Cup sa išiel po amatérskych pretekoch A a B, Campa si vyjazdil v kvalifikácii najlepší čas a v preteku zvíťazil spôsobom štart cieľ, čo mu prinieslo aj prvé miesto v jazde pravidelnosti. Ducati day 2019 môžeme smelo zaradiť medzi najúspešnejšie v tomto roku a to nie len pre počet zúčastnených, ale aj pre celkovú organizáciu akcie. 10. a 11. augusta pokračovala séria pretekom v Trenčíne pod organizáciou Ľuba Kamenára, úspešného pretekára a to v atraktívnej priemyselnej zóne. Tam si náš kolega na rýchlosť v sobotnom preteku vybojoval tretie miesto, no na pravidelnosť to bolo až šieste. V nedeľu sa výsledok opakoval, len na pravidelnosť to bolo až desiate miesto. Predbiehanie o kolo si pýtalo svoju daň.   


ČSOBL Race Day – opakovaný zážitok na okruhu

Program ČSOBL sa dňa 17. 9. oproti predošlým ročníkom veľmi nemenil. Tréningové doobedie spríjemňoval špičkový catering a občerstvenie, podľa časov sa potom tvorilo štartovné pole poobedných pretekov. Kopa cien čakala na víťazov pretekov Race 1 a Race 2 ako aj v bodovanom Ducati Cupe. Campa sa v Ducati Cup kvalifikoval za Panigale V4 a v preteku už to bolo prvé miesto štart – cieľ. Na pravidelnosť sa mu už tak nedarilo, keď opäť obiehal pomalších jazdcov o kolo. Nakoniec sa musel uspokojiť s ôsmym miestom. ČSOB Leasing ukázal, že spolupráca s Ducati Slovensko bola dobrá voľba a okruhové voľno na našom ringu naozaj bolo bez chýb a môžeme len dúfať, že sa dočkáme piateho ročníka.  


Zábava pokračuje

Ducati Cup pokračoval 28. septembra v Holíči, kde už Peter Baláž v úspešnom organizovaní priniesol toľko legiend motoršportu, čo iné mesto nikdy nezažilo a možno ani nezažije. Úspešný bol Vincent Krajčovič keď si prevzal najcennejší pohár. Náš kolega chýbal pre plánovanú operáciu kolena a i tak je v celkovom hodnotení na prvom mieste, kde vedie o jedenásť bodov pred výborným Ľubom Deckárom. Tretí Peter Futaš na Campu stráca 38 bodov. Celá séria Ducati Cup sa uzavrie pretekom číslo 10 a 11 už tento víkend počas seriálu CENA SLOVENSKA 2019. Slovakia Ring bude hostiť preteky Majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára, kde nebude chýbať boj o konečné umiestnenia Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky. No a nesmieme zabudnúť na záver seriálu Alpe Adria a o zvýšenú konkurenciu sa postarajú jazdci maďarskej a poľskej série.

Dušan „Campa“ Lysák odštartuje v oboch pretekoch Ducati Slovakia Cup a my mu budeme držať palce. Redakcia bude v našich farbách zastúpená motocyklom Ducati 848 a typickou helmou HJC Mike Wazowski. Vstup na tribúnu ako aj do paddocku je zdarma. Veríme, že si užijete záver pretekov na Slovensku.

Stav bodov Ducati Slovakia Cup:

https://www.moto-cup.sk/wp-content/uploads/2019/10/Ducati_Slovakia_Cup.pdf

Info: https://www.moto-cup.sk/m-sr-sp-aa/motocyklova-cena-slovenska-2019-sa-blizi/


Autor: redakcia

Foto: Peter Ruža – www.sportphoto.sk , J. Kapustka 

SMF / Ducati Slovakia Cup – divácky atraktívne podujatie pod taktovkou

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri