Connect with us

Spravodajstvo

Športové tipy na víkend

Publikovaný

on

1. Finálové podujatie MM SR v Countrycrosse jednotlivcov v Morovne

Počas nadchádzajúceho víkendu 21. – 22. septembra sa stane Morovno dejiskom záverečného podujatia MM SR v endure a countrycrosse (EaR) jednotlivcov 2019. Tohtoročný seriál bol, žiaľ, ukrátený o jedno podujatie, pretože plánované predposledné podujatie v Maďarsku bolo na poslednú chvíľu zrušené. Z tohto dôvodu musela športová komisia EaR narýchlo uskutočniť zmeny v kalendári. Pôvodne malo byť Morovno záverečným podujatím sezóny endura a countrycrossu SMF jednotlivcov spojeným so súťažou dvojíc, avšak napokon sa tento víkend v Morovne uskutoční ako 2-dňová súťaž MM SR, SP a Pohára EaR SMF jednotlivcov. Toto podujatie prakticky uzatvorí seriál jednotlivcov a po Morovne budeme poznať tohtoročných medzinárodných majstrov v jednotlivých kategóriách ako aj víťazov pohárových tried disciplíny endura a country crossu SMF 2019.

Ešte stále nie je rozhodnuté vo väčšine kategórií, okrem triedy Kadet, kde je už pred Morovnom jasným víťazom Rastislav Kokavec (#371) a triedy veterán, kde už teraz obhájil titul minuloročný šampión – Martin Gottvald (#931). Jazdci ostatných kategórií ešte budú musieť v Morovne zabojovať o posledné možné body do konečného hodnotenia seriálu.

Priebežné poradie seriálu pred Morovnom: http://www.smf.sk/enduro-a-relly-vysledky/. Podujatie sa skladá z dvoch samostatne hodnotených dní. Štart súťaže je naplánovaný v sobotu o 10:00 hod. a v nedeľu už o 9:00 hod. Okrem dvojkolesových mašín sa na trati v okolí Morovna predstavia i jazdci štvorkoliek, ktorí štartujú len v nedeľu o 14:30 hod.

Sezóna disciplíny enduro a countrycross SMF 2019 vyvrcholí podujatím MM SR CC dvojíc a to 12. 10. 2019 v Brezne, kde sa bezprostredne po ukončení tejto súťaže uskutoční i odovzdávanie cien prvým trom jazdcom jednotlivých kategórií a tried disciplíny EaR SMF 2019.  


 2. Seriál Medzinárodných majstrovstiev SR v Triale vyvrcholí vo Vieske-Bezdedove  

Tohtoročné piate a zároveň záverečné podujatie seriálu MM SR v Triale 2019 sa uskutoční v dňoch 21. – 22. septembra 2019 v obci Vieska – Bezdedov pri Púchove. Už tento víkend tak spoznáme držiteľov titulov medzinárodných majstrov v jednotlivých kategóriách trialu SMF. Skúsený organizátorský Trial klub Kamikadze, ktorý organizoval i predchádzajúce podujatie v Zbore (začiatkom augusta), očakáva na podujatí účasť jazdcov zo Slovenska, ČR, Poľska a Lotyšska. Pre priaznivcov tzv. „šlapačiek“ je pripravená veľmi zaujímavá trať, ktorá vedie mimo verejnej komunikácie, s dĺžkou jedného okruhu cca 5 km, ktorý sa bude jazdiť po prvýkrat na dve kolá. V každom kole sa nachádza 15 kontrolných sekcií.

Pred pretekom vo Vieske je už viac-menej rozhodnuté o víťazoch v niektorých vypísaných kategóriách. Vo Vieske sa rozhodne aj o absolútnom medzinárodnom majstrovi Slovenskej republiky. Medzi slovenským jazdcom Šimonom Sordylom a Barnabásom Csizmaziom z Maďarska je rozdiel v priebežnom poradí len jediný bod, čiže pôjde o veľmi zaujímavý boj o titul. Barnabás Csizmazia je už teraz istým držiteľom titulu v kategórii MM SR Junior. Ďalší zaujímavý súboj sa odohrá o titul šampióna v triede Žiak nad 8 rokov medzi dvoma českými jazdcami Tadeášom Mikundom a Albínom Prokopom.

Priebežné poradie seriálu MM SR Trial nájdete na tomto odkaze: http://www.smf.sk/trial-vysledky/. Na štart sa v sobotu postavia ako prví jazdci kategórie Žiak o 10:00 hod. a v nedeľu o 9:00 hod.  


3. Predposledné podujatie seriálu M SR a JIMC sa uskutoční na kartingovom okruhu v Dlhej 

  Kartingový okruh v Dlhej bude opäť dejiskom medzinárodného šampionátu JIMC a Majstrovstiev SR a Maďarska v mládežníckych kategóriách cestných pretekov motocyklov SMF. Tohtoročný seriál odštartoval na tomto okruhu v máji, potom sa na dve podujatia presunul (v júni a septembri) k našim susedom do Maďarska, konkrétne na okruhu v Kakucsi. Víkendové podujatie v Dlhej je dvojdňové, pričom jazdci absolvujú dve samostatne hodnotené jazdy. Súčasťou tohto podujatia bude i vložený pretek Babetta Cup. V sobotu sú na programe voľné tréningy a kvalifikácie a v nedeľu bude ostrý štart podujatia – prvá finálová jazda – o 10:00 hod.


Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri