Connect with us

Spravodajstvo

Štart športovej sezóny v Slovenskej motocyklovej federácii – víkendové podujatia

Publikovaný

on

1. Slovenský pohár v motokrose – 5.7.2020 Hniezdne
V nedeľu 5.7.2020 sa na motokrosovej trati obce Hniezdne uskutoční úvodné podujatie tohtoročného seriálu Slovenského pohára v motokrose s príslušným názvom „MX COVID CUP 2020“.
Po zrušení tohtoročného medzinárodného šampionátu z dôvodu prebiehajúcej pandémie, športová komisia MX SMF pripravila pre motokrosových jazdcov a priaznivcov tohto adrenalínového motocyklového športu sedemdielny seriál Slovenského pohára, v rámci ktorého sa predstavia jazdci takmer všetkých motokrosových tried SMF: MX50, MX65, MX85, MX Ladies, MXjunior125, MX2junior, MX Open, MX2, MX4, MX4+, MX1hobby a MX2hobby.
Podujatie, ktoré sa uskutoční za dodržania prijatých protiepidemiologických opatrení, začína v Hniezdnom v nedeľu 5.7.2020 prvými tréningovými jazdami o už o 7:30 hod., štart prvej finálovej jazdy je na programe o 12:20 hod. Vyhlásenie víťazov jednotlivých tried je naplánované na 18:30 hod.

2. Nový šampionát „Quadov“ štartuje v Trenčíne
Tohtoročný nový majstrovský seriál disciplíny enduro a relly a to seriál MM SR a Slovenského pohára štvorkoliek (quad) v country crosse odštartuje v sobotu 4.7.2020 na trati MOtoPark Trenčín. Šampionát sa uskutoční spolu s druhým podujatím regionálneho seriálu Enduro Cup Stred.
V dopoludňajších hodinách sa uskutočnia jednotlivé rozjazdy country crossu Enduro Cup Stred, štart rozjazdy štvorkoliek je na programe o 16:00 hod. Quady majú na programe 1,5 hod. rozjazdu. MM SR quad sa ide v dvoch triedach Q1 a Q2, Slovenský pohár je určený pre juniorských jazdcov. Presná charakteristika týchto uvedených tried je určená v Národných športových poriadkoch SMF pre country cross, ktoré sú zverejnené na stránke: https://www.smf.sk/enduro-a-relly-predpisy/
Quady sa druhýkrát predstavia v rámci dvojdňového majstráku v country crosse v Žaškove v termíne 18.-19.7.2020.

3. M SR v bodovacej súťaži mototuristiky – Stará Myjava
Počas nadchádzajúceho víkendu 3.-5.7.2020 sa v areáli lyžiarskeho strediska SkiLand uskutočnia prvé Majstrovstvá Slovenska v bodovacej súťaži mototuristiky SMF na území SR.
Úvodné podujatie tohto slovenského šampionátu sa uskutočnilo ešte v polovici júna v českom Dolním Želbu. Organizátorom druhého podujatia je dvojica Durec&Klasovitý. Pre účastníkov je pripravený bohatý program a nocovanie v malebnom prostredí Bielych Karpát.
 
TS, Sekretariát SMF, 3.7.2020

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri