Connect with us

Spravodajstvo

Štefan Svitko suverénnym víťazom Serres Rally 2018

Publikovaný

on

V piatok 31. 8. 2018 záverečnou siedmou etapou vyvrcholila tohtoročná Serres Rally. Štefan Svitko obhájil svoje minuloročné víťazstvo a to ako vo svojej triede Moto3, tak i v absolútnom poradí bez rozdielu tried. Ján Zaťko skončil v triede veterán na druhom mieste a v triede Moto4 bol tretí.

Štefan Svitko nedal svojim súperom od prvého dňa rely v sobotu 25. 8. 2018 šancu a zvíťazil vo všetkých siedmych súťažných dňoch tohto gréckeho dobrodružstva. Pred druhým Wesley Pittensom (NL) získal Štefan náskok 2:19:03 a na tretieho Paula Spieringsa (NL) dokonca až 2:37:11.

Darilo sa aj ďalším Slovákom v štartovom poli, Ján Zaťko skončil v absolútnom poradí na 9.mieste a vo svojej kategórii veterán mu patrí druhá priečka. V triede Moto4 ( do 600ccm) skončil na treťom mieste. Prvú desiatku uzatvára ďalší slovenský jazdec Vladimír Oboňa a vo výsledkovej listine 68 štartujúcimi motocyklistov figuruje ďalších šesť jazdcov zo Slovenska.  


Absolútne poradie:

1. Štefan Svitko, 2. Wesley Pittens (NL), 3. Paul Spierings (NL) ….9. Ján Zaťko, 10. Vladimír Oboňa, … 27. Martin Benko, … 30. Jakub Lescinsky, … 41. Jozef Oprchal, 42. Erik Vlčák …54. Peter Gašparovič, 55. Peter Rečičár.  

Kompletné výsledky Serres rally 2018 ( absolútne poradie i po triedach) nájdete na stránke:  

http://www.serresrally.com/images/2018/RESULTS/Overall_Final_Classification.pdf  


Tlačová správa SMF

Foto FB – Serres Rally a Ján Zaťko

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri