Connect with us

Spravodajstvo

Svetový šampionát MXGP s novým kalendárom 2020 – k 3.7.2020

Publikovaný

on

Počas uplynulých štyroch mesiacov promotér majstrovstiev sveta v motokrose Infront Moto Racing spolu s FIM, národnými federáciami a organizátormi nepretržite rokujú ohľadne zachovania čo najväčšieho počtu podujatí tohtoročnej motokrosovej Grand Prix.
Žiaľ, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu vo svete už nie je možné niektoré podujatia seriálu uskutočniť a preto boli odložené na rok 2021. Sú to MXGP Českej republiky, Švédska, Fínska, Nemecka, Indonézie a Ázie.

Na základe týchto skutočností bol spracovaný nový kalendár tohtoročného motokrosového šampionátu, ktorý sa takmer celý pôjde v Európe a dokonca i viackrát na tej istej trati. Po päť mesačnom prerušení bude seriál MX GP pokračovať v Lotyšsku – Kegums a to hneď trikrát po sebe: 8.-9.8.2020, 11.-12.8.2020, 15.-16.8.2020.

 
Nasledovať by malo podujatie v Turecku 6.9.2020, kde pôjde i tretie podujatie MS v motokrose žien. Z Turecka sa jazdci presunú opäť do Európy, na taliansku trať Faenze, kde sa odjazdia po sebe dve podujatia šampionátu (16.9. a 20.9.2020). Nasledovať bude 27.9.2020 podujatie vo Veľkej Británii (Matterley Bassin), po ktorom je na programe podujatie v Taliansku (Mantova) 4.10. a v Španielsku (Intu Xanadú-Arroyomolinos) 11.10.2020. V Mantove sa uskutoční i záverečné podujatie MS v motokrose žien 2020.

Seriál sa potom presunie do Belgického Lommelu, kde sa uskutočnia opäť tri podujatia a to 18.10.,21.10. a 25.10.2020. V kalendári sú zatiaľ ešte dve novembrové podujatia a to 1.11.2020 opäť v Taliansku (Pietramurata) a 22.11.2020 v Argentíne (Neuguen). V rokovaniach sú ešte dve MXGP a to v ruskom Orlyonoku a portugalskej Aguede.
Pevne veríme, že na uvedených podujatiach MS triedy MX2 budeme opäť vidieť i nášho jediného úspešného motokrosového jazdca Richarda Šikyňu, ktorý sa v rámci prípravy úspešne predstavil i na dvoch podujatiach majstrovstiev ČR (viď samostatná TS SMF).

V poslednej zverejnenej verzii tohtoročného motokrosového kalendára FIM došlo k zmene i v mieste konania majstrovstiev sveta družstiev. Monster Energy FIM motokros národov, ktorý sa mal uskutočniť v Ernée vo Francúzsku, žiaľ musel byť odložený v krajine galského kohúta až na rok 2023. Promotér teraz rokuje o možnosti organizácie tohto podujatia v Matterley Basin (Veľká Británia). Vzhľadom na súčasnú situáciu došlo k zmene aj v skladbe časového harmonogramu podujatí MXGP. Podujatia seriálu MS tried MXGP a MX2 sa vždy uskutočnia v jeden deň – voľný / meraný tréning dopoludnia a finálové jazdy od 12:00 hod. Prípadné vložené podujatia seriálov ME, alebo majstrovstiev sveta žien sa uskutočnia deň vopred. zmenou je, že jazdci, ktorí budú štartovať na motokrose národov, budú bodovať aj do seriálu MS MXGP / MX2. Promotér a FIM v súčasnej dobe pracujú na predpisoch pre tento nový formát bodovania šampionátu.

Promotér Infront Moto Racing a FIM by chceli poďakovať národným federáciám, organizátorom, partnerom, jazdcom, tímom a fanúšikom za spoluprácu, trpezlivosť, porozumenie a podporu v týchto pre náš šport ťažkých časoch.
Kompletný upravený kalendár MXGP nájdete na stránke SMF – kalendár FIM a dole na lište MX, supermoto: https://www.smf.sk/smf-kalendare/

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č. 32/2020

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri