Connect with us

Spravodajstvo

Svitko suverénnym lídrom gréckej Serres Rally 2019

Publikovaný

on

V stredu, 28. 8. 2019 odštartovala v Grécku Serres Rally 2019, ktorá má dnes na programe už predposlednú, 6-tu etapu. Na tohtoročnej Serres nás reprezentuje pätica jazdcov Ján Zaťko, Martin Benko, Vladimír Preis, Vladimír Oboňa a doposiaľ trojnásobný víťaz rally Štefan Svitko.

Práve Svitko opäť nedáva súperom šancu a v Grécku pred poslednou 7. etapou suverénne kraľuje. Ak to Števo dotiahne do víťazného konca, bude to pre neho v poradí už štvrté víťazstvo na tejto gréckej rely! Štefan Svitko vedie s náskokom 1 hod a 28 min pred druhým Matteom CURA z Talianska a tretím, taktiež Talianom, Robertom BARBIERI, ktorý na Števa stráca 1hod a 49 min.

Dnešná šiesta etapa má 260 km a smeruje z Sfikia do Aliakmonas. Ako prvý do tejto predposlednej etapy vyštartoval Štefan o 9:00 hod. Ostatní slovenskí jazdci sa v priebežnom hodnotení nachádzajú na nasledovných priečkach: Martin BENKO – 12. miesto, Ján ZAŤKO – 26. miesto, Vladimír OBOŇA – 28. miesto, Vladimír PREIS – 85. miesto.

Záverečná skrátená siedma etapa s dĺžkou 105 km je charakterizovaná prvkami endura, ale budú to len ľahké enduro úseky, aby si jazdci mohli vychutnať krásy gréckej krajiny.

Viac informácii k podujatiu nájdete na oficiálnom webe: serresrally

Kompletné výsledky: vysledky  


Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri