Connect with us

Spravodajstvo

Terénne retro od Suzuki: V-Strom 800 DE Djebel

Publikovaný

on

V 80-tych rokoch vyrábalo Suzuki špeciálne verzie modelov DR600R a DR650R. Malo spoločné označenie DJEBEL. Výraz popisuje arabskú hornatú krajinu. Motorka bude označením aj grafikou inšpirovaná rally Paríž-Dakar. Prinášajú spomienky na piesočné duny a prespávanie v bivakoch počas dakarského preteku.

Suzuki VStrom 800DE Djebel sa bude dodávať s titánovou koncovkou od firmy Akrapovič s ukončením z uhlíkových vlákien. Ušetrí 1,2 kg a jemne zlepší prejav motora v nízkych a stredných otáčkach. Na 17 a 21 palcových kolesách nájdeme pneumatiky Dunlop Trailmax Raid, ktoré sú lepšie do terénu, ako štandardné Trailmax Mixtour.

Technika inak ostala nezmenená, všetky parametre si môžete pripomenúť v staršom článku. Motor má 776 ccm, maximálny výkon 84 koní pri 8500 ot./min. Krútiaci moment 78 Nm pri 6800 ot./min. Motorka je štandardne montovaná s rýchlym radením v oboch smeroch, antihoppingovou spojkou, trakčnou kontrolou. Ďalej tu nájdeme režim Gravel, ktorá ponuká obmedzenú trakčnú kontrolu, a vypínateľné ABS vzadu. Všetko sa pekne zobrazuje na 5 palcovom TFT displeji.

Podvozok je vybavený pružením Hitachi Astemo od Showy so zvýšeným zdvihom pre použitie v teréne. Jednotka vpredu aj vzadu je úplne nastaviteľná. Ďalej tu máme vypletané kolesá o rozmere 17 palcov vzadu a 21 vpredu. Nádrž má 20 litrov a v štandarde nastaviteľné plexi v troch polohách a nosič batožiny.

Motorka bude o 2400 EUR drahšia, ako štandardné DEčko. Model predstavili len pre Taliansko. Keďže ho predstavili tento týždeň na výstave vo Verone, veríme že sa dostane aj ku nám.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri