Connect with us

Spravodajstvo

Suzuki prináša zaujímavé novinky V-Strom 800DE a GSX-8S!

Publikovaný

on

Suzuki V-Strom 800DE a GSX-8S

Z Japonska k nám pre rok 2023 prichádzajú dva úplne nové stroje. Tie rozšíria ponuku Suzuki v triede naháčov a adventure motocyklov. Na prvý pohľad fakt zaujímavé mašiny, najmä keď 800DE veľmi pekne odkazuje na minulosť. Čo ale na ten druhý a tretí pohľad?

Suzuki GSX_S8_1008

V-Strom 800DE a GSX-8S majú rovnaký základ…

Spoločným menovateľom oboch noviniek je radový 8-ventilový dvojvalec, ktorý má 776 kubíkov. Dosahuje maximálny výkon 61 kW pri 8500 ot./min. a krútiaci moment 78 Nm pri 6800 ot./min. Kľuka zviera 270° uhol, čo sľubuje charakter motora do V, ktorými sú charakteristické modely V-Strom a SV, ktoré zostávajú v ponuke vďaka prispôsobeniu pre normu EURO 5.

DL800DERCM3_engine_1

Nový motor teda nie je náhradou, ale rozšírením existujúcej ponuky, z čoho sa veľmi tešíme. Výhodou paralelného dvojvalca je nižšia hmotnosť a jednoduchšia konštrukcia, čo sa môže pozitívne odraziť na cene. Motoru pomáha špeciálna povlaková technológia valcov – SCEM, ktorá pochádza zo sveta MOTO GP. Sľubuje lepší výkon a dlhšiu životnosť motora.

DSCF1126.eps

Suzuki navyše prináša obrovský balík elektronických vychytávok a asistenčných systémov. Motorky dostali 5 palcový TFT displej, 3 jazdné režimy, či obojstranný Quick Shifter. Bezpečnosti prispieva kontrola trakcie, ktorá ovláda jednu z 2 škrtiacich klapiek. Jej ovládanie umožňuje trakčnej kontrole zasiahnuť obmedzením výkonu, ale v prípade bežnej prevádzky zabezpečuje lineárnu odozvu na plyn. Vďaka tomu je optimalizovaný výkon aj v nižších otáčkach.

GSX800RQM3_instrument_cluster_2

Pre každú z motoriek je prispôsobený podporný systém pre ABS, ktorý zlepšuje brzdný účinok na rôznych typoch povrchu. Poteší systém Easy Start, či imobilizér. Full LED svietenie dnes už patrí k samozrejmosti. Pohonné ústrojenstvo obklopuje rovnaký oceľový rám. Oba modely majú vyvinutý svoj pomocný rám spolu s ostatnými komponentami, ako sú pruženie a brzdy.

Suzuki GSX_S8_0611 copy

…avšak každá s vlastným charakterom

V-Stromy boli vždy prispôsobené na dobrodružstvo. V štandardnej výbave dostaneme plne nastaviteľný podvozok od firmy Showa s 220 mm zdvihmi, chrániče rúk, či plastový kryt motora. Na dlhé cesty poslúži 20 litrová nádrž, nastaviteľný plexi štít. Krásne sú vypletané kolesá, ktoré majú 21 palcov vpredu a 17 vzadu.

FR507880.eps

GSX-800S je novinkou v triede naháčov. Svojím konceptom spestruje paletu ponuky značky, kde pri radových štvorvalcoch GSX a dvojvalci do V prináša nový koncept. Tuhý oceľový rám spolu s nastaviteľným podvozkom od KYB sľubuje obrovský jazdecký zážitok. Na informácie o cenách a dostupnosti si ešte počkáme.

Suzuki GSX_S8_2492

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri