Connect with us

Testy a recenzie

Top kvalita za rozumnú cenu –test LS2 MX456 Light Compass

Publikovaný

on

Produkcia značky LS2 je dobre známa aj slovenským zákazníkom a už niekoľko rokov sú tieto prilby aj súčasťou našej redakčnej garáže. S touto značkou sa vždy spájala veta o solídnej kvalite za rozumné peniaze, čo najlepšie potvrdzujú offroadové prilby, ktoré sú z roka na rok lepšie a v prípade aktuálnej modelovej rady MX456 už môžeme hovoriť o top kvalite za výbornú cenu.  


Ľahký a tuhý skelet

Správna motokrosová prilba musí byť ľahká, pretože vaša krčná chrbtica musí absorbovať každý aj ten najtvrdší dopad. Každý gram váhy naviac tak predstavuje extra záťaž. LS2-ka v tomto smere ponúka veľmi dobré parametre a kompletná prilba v rozmere XL váži len 1 350 gramov (XS a S dokonca len 1200 g). Za nízkou hmotnosťou treba hľadať predovšetkým pevnú škrupinu vyrobenú zo sklolaminátového kompozitu HPFC, ktorý nízku hmotnosť kombinuje s vysokou tuhosťou.  


 Komfort a bezpečnosť

Nielen ľahká, ale aj pohodlná a priedušná musí byť dobrá motokrosová prilba.  LS2 ani v tomto ohľade nesklame. Prilba na hlave netlačí a vďaka dofukovacím lícniciam si ju môžete presne prispôsobiť k rozmerom vašej hlavy. Potom je tu na dotyk príjemná výstelka, ktorá dobre absorbuje pot a vďaka bohatému vetraniu: 4x na vrchu a 2x na stranách + plus veľký otvor vpredu, je v prilbe relatívne príjemná klíma aj počas horúcich dní, čo sa mi napríklad výborne osvedčilo počas júlového testovania v Toskánsku, kde teploty boli vysoko nad 30 stupňov, no vetranie bolo výborné. Nosenie prilby tak zbytočne neunavuje ani počas dlhodobého nosenia, čo je najmä pre endurákov dobrá správa. Bezpečnosť je samozrejme najdôležitejším parametrom každej prilby a ani tu LS2 neťahá za kratší koniec. Vnútro škrupiny tvorí viacvrstvová bezpečnostná pena EPS, ktorá sa prispôsobuje tvaru vašej hlavy a pomáha absorbovať energiu nárazu. Opäť dôkladne odtestované a počas ľahkého kontaktu so stromom, ktorý sa mi zrazu postavil do cesty si to odniesol akurát lak na prilbe, no nič viac sa nestalo a pokračoval som bez prestávky v jazde. Ďalší bezpečnostný prvok sa týka samotného tvaru prilby, ktorý je prispôsobený na nosenie krčného chrániča.    


Dizajn predáva

Offroaďaci majú väčšinou slabosť pre všetko čo je moderné a trendy. Týka sa to najmä oblečenia, a tak štartovacia rampa býva často prehliadkou tých najpestrejších farieb a najdivokejších kombinácii. Dizajn prilby zvládli v LS2 určite na jednotku a tvarovo patrí MX456 určite medzi najprepracovanejšie dizajny bez ohľadu na cenu. Jednoducho je vidieť, že s dizajnom sa niekto vyhral a funkčnosť sa v tomto prípade spája s atraktívnym zovňajškom. Platí to aj v prípade farebných kombinácii a v ponuke je napríklad aj replika enduro hviezdy Ivána Cervantesa, ktorá je dokonca predávaná za rovnakú cenu ako štandardné verzie.    


Manipulácia s prilbou

Motokrosové prilby budú vždy jednoduché a podstatná je ako vždy funkčnosť. Platí to aj pre LS2-ku a v tomto smere nič extra neprináša. Zapínanie pomocou dvojice D-krúžkov je už dlhé roky osvedčeným štandardom pre športové prilby. Čelný štít je jednoducho nastaviteľný a čo je potešiteľné trojica skrutiek je vyrobená z hliníku a vďaka veľkým rozmerom sa dajú pohodlne uvoľniť alebo pritiahnuť bez náradia. Čelný štít je naviac vyrobený z poddajného plastu a nepraská už pri prvom väčšom náraze.    


Top kvalita za rozumnú cenu

Za cenu 189 eur dostávate skutočne kvalitnú offroadovú prilbu, ktorá sa nielen svojím výzorom ale aj bezpečnosťou a komfortom nestratí v spoločnosti oveľa drahších prilieb. Výrobca ju naviac ponúka v pestrej palete farebných kombinácii a vybrať si tak môže naozaj každý.    


LS2 MX456 Light Compass 

Dovozca: ASP Group s.r.o., Žebrák (CZ)

Veľkosti: XS – XXL

Cena: 189 Eur


Článok bol uverejnený v časopise Motomagazin 9/2016

Autor: Miro Tamáši

Top kvalita za rozumnú cenu –test LS2 MX456 Light Compass

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri