Connect with us

Spravodajstvo

Triumph Tiger Explorer/XC – Cestovateľská šelma z ostrovov s príslušenstvom Touratech

Publikovaný

on

Britský výrobca Triumph sa rozhodol poriadne premútiť vody v konkurencii veľkých Adventure motocyklov. Model Tiger Explorer je síce už v sérii hoden svojho mena (objaviteľ), avšak s príslušenstvom Touratech si jeho majitelia môžu byť istý, že im už nič nebude stáť v ceste za dobrodružstvom.

Adventure so športovými koreňmi
Z Anglicka sa na celosvetové cesty dostáva veľký a pohodlný motocykel, ktorý má športové gény jednoducho v sebe. Točivý trojvalcový motor poskytuje živú silu až 138 koní pri úctyhodnom krútiacom momente 121 Nm. Triumph teda spútal pod sedadlo cestovateľa poriadnu dávku výkonu aj sily.
Výzorom čistokrvný Adventure motocykel v sebe skrýva športové gény a aj práve preto je nutné tohto cestovateľa doplniť o potrebnú výbavu. Zvlášť pokiaľ plánujete tigra ťahať aj mimo teritórium asfaltových ciest.

Ochrana prvoradá
Triumph Tiger Explorer je bez debaty veľká motorka. Veľký blok motora, široký chladič a už máme na svete prvé zraniteľné časti motorky. Klasická výbava Adventure motocyklov teda nesmie chýbať ani na tejto motorke. Padacie rámy sú, ako ináč, skutočne rozmerné. Ochrániť všakovaké tvary Explorera je totiž náročná úloha, avšak v dielňach Touratech-u sa nezľakli ani tejto výzvy. Pevná, presne ohnutá oceľová rúra tak nie len ochráni motor a chladič, ale aj skvelo doplní Adventure výzor veľkého Tigra.
Touratech sa však postará aj o ochranu predného svetla pomocou laserom vyrezávanej mriežky, či presne tvarovaným kusom duralu, ktorý zamedzí vzniku nepríjemnosti pri poškodení čidla zasunutia stojanu. Nerezový chránič chladiča Touratech je taktiež doplnkom, ktorý Tigra ochráni aj na ceste. Pevné časti totiž odletujú od predného kolesa aj pri jazde na asfalte.

Maximalizovaný turistický potenciál
Netreba viesť zbytočné polemiky kde sa šelma ako Tiger Explorer bude cítiť najlepšie. Alpské priesmyky a vymetanie passov, tam bude Triumph ako doma. No turistika si vždy vyžaduje jednu podstatnú vec, navigáciu. Veľká palubovka Explorera si doslova pýta umiestnenie GPS navigácie. Touratech má k dispozícii mnoho držiakov pre konkrétne typy GPS navigácii, ktoré stačí umiestniť na hrazdičku tak aby boli presne v zornom poli jazdca.
No turistický potenciál Triumphu Tiger Explorer sa rozhodol Touratech posunúť ešte ďalej. Batožinu so sebou nosí snáď každý turista. Overený systém nosičov kufrov a samotné kufre Touratech Zega Pro na túto motorku skrátka pasujú. Touratech však šikovne využíva každý voľný priestor v tvaroch Tigra na umiestnenie ďalšieho úložného priestoru. Klasické tankvaky, taštičky na bočnej kapotáži či v zadnej časti motocykla, značne zväčšujú úložný priestor na motorke. Na viac umožňujú mať potrebné drobnosti vždy rýchlo poruke.
Úplne na záver sa Touratech rozhodol zavŕšiť úpravu veľkého Tigra použitím komfortných sedadiel. Tento, často podceňovaný, doplnok dokáže vyzdvihnúť turistický potenciál motocykla o mnoho levelov vyššie. Vďaka komfortným sedadlám Touratech tak jazdec môže na Tigrovi vydržať dlhú dobu bez pocitu únavy a to sa na turistický motorkách cení azda najviac.

Tlačová správa

Triumph Tiger Explorer/XC – Cestovateľská šelma z ostrovov s príslušen

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri