Connect with us

Spravodajstvo

Úspešný rok pre Hondu

Publikovaný

on

Motocykle Honda zažívajú na Slovensku rekordné predajné úspechy. Skončil sa rok 2018, ktorý pre Hondu na Slovensku priniesol množstvo „naj“.  

Kumulatívny predaj 1380 kusov je podľa štatistík združenia dovozcov rekord v histórii Slovenska. Tento počet predaných motocyklov predstavuje 23,4% predaja motocyklov na Slovensku. Len pre zaujímavosť, druhá najúspešnejšia značka u nás predala 652 kusov, čo predstavuje jej 11% podiel na trhu.  

Keď sa pozrieme na európske štatistiky, tak Honda si udržala aj v minulom roku vedúce postavenie s podielom na trhu 18,6%, nasledovaná Yamahou s podielom 14,6%. Z týchto čísel vidíme, že Honda na Slovensku vyčnieva nad európskym priemerom a patrí teda medzi najúspešnejšie zastúpenia značky v Európe. Za týmto úspechom stojí najmä kvalitná dealerská sieť, podporovaná aktívnou činnosťou importéra.  

Na Slovensku sa v minulom roku teda predalo 1380 motocyklov, z toho skútrov bolo 702 ks. Najúspešnejším skútrom bol model PCX s predajom 437 kusov, ktorý sa stal zároveň najpredávanejším motocyklom na Slovensku vôbec.   Najpredávanejšími veľkými motocyklami Honda na Slovensku v roku 2018 boli cestné endurá NC750X s počtom 128 kusov a Africa Twin s počtom predaných kusov. Darilo sa aj minuloročnej novinke Honda Gold Wing, ktorej predaje boli 124 obmedzené celosvetovým nábehom výroby. Na Slovensku sa predalo spolu 22 kusov.  

Pred nami je nová sezóna, pre ktorú Honda pripravila nový modelový rad strednej triedy CB500 a CB650 a to vo všetkých prevedeniach – naked, supersport a v prípade CB500 aj cestné enduro. Najsledovanejšou novinkou je model CB650R, ktorý svojím príchodom doplnil kompletnú rodinu Neo Sports Cafe – unikátnych dizajnových naháčov.  

Ostatné modely prichádzajú do sezóny 2019 s drobnými úpravami a novými farbami. Zákazníci budú mať príležitosť si všetky novinky prezrieť už 14. marca na výstave „Motocykel 2019“ v Bratislavskej Inchebe.

Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri