Connect with us

Spravodajstvo

Valčianska dolina ožila freestylom

Publikovaný

on

V druhú októbrovú nedeľu sa areál lyžiarskeho strediska Snowland Valčianska dolina zmenil na nepoznanie. Zástupy návštevníkov sem tento krát neprišli za turistikou či oddychom, ale zlákalo ich čosi úplne iné, a to najväčšia freestylová show na Slovensku – ShowTime FMX, ktorá si vo Valčianskej doline odbila svoju premiéru na výbornú.

Areál strediska sa už od skorého popoludnia začal zapĺňať množstvom divákov, ktorí s obdivom pozorovali tréningové jazdy slovenskej, českej a poľskej bike a freestyle MX elity. Už samotný tréning nenechal nikoho na pochybách o tom, že vo Valčianskej doline sa chystá ozajstný freestylový masaker, a tak všetci netrpezlivo čakali až moderátorská dvojica v zložení Ján Žgravčák a Tomáš „Jimbo“ Platko ohlási začiatok podujatia.  


 Bikeri začali vo veľkom štýle

A začalo sa ozaj vo veľkom štýle, keď už pri úvodných trikoch slovenskej freestyle bike špičky to v radoch divákov poriadne vrelo. Hneď prvý trik v podaní Romana Pichnarčíka nasadil latku poriadne vysoko a vyzeralo to tak, že jeho súperi len veľmi ťažko budú hľadať odpoveď na jeho čistý backflip tailwhip. No opak bol pravdou a o necelú minútu nato sa Andreas Fiore predviedol s ukážkovým backflip supermanom a všetkým už bolo jasné, že toto je len začiatok a na nejaký backflip tailwhip z úvodu si po chvíli ani len nespomenú. Neskutočná nálož takých trikov ako double backflip, sandoval frontflip (J. Lőrinc), backflip 360 (K. Lőrinc), backflip tailwhip x-up (R. Pichnarčík), backflip triple tailwhip a 360 superman seatgrab (A. Fiore) poriadne vyhecovala aj samotných divákov, ktorí nezaváhali a v hojnom počte využili príležitosť zažiť obrovský skok do bezpečného airbagu na vlastnej koži.    


Perfektné výkony FMX jazdcov

Bikeri poriadne rozohriali divákov pred hlavným ťahúňom programu, ktorým bola freestyle motocross show. V tej sa divákom predstavil Marcin Lukaszczyk (PL), Pavel Polášek (CZ), Zdeňek Fusek (CZ) a mladý, no veľmi šikovný Matej Česák (CZ). Chalani zo začiatku predvádzali klasické triky ako dead body, tsunami, stripper a pod., no úžasná divácka kulisa doplnená o efektnú ohňovú show vytvorila spolu s moderátormi úžasnú atmosféru, ktorá vyprovokovala jazdcov k perfektným výkonom. Poliak Marcin Lukaszczyk sa blysol backflipmi kombinovanými s heelclickerom a supermanom, Zdeňek Fusek prekvapil neskutočnou kombináciou superman seatgrab do rocksolidu do double heart attack scorpion, avšak ani to nestačilo na miláčika publika Mateja Česáka, ktorý si za backflip nac nac a backflip superman vyslúžil 500 € prizemoney od K-TOM. Adrenalínové divadlo však nebolo to jediné, čo mohli diváci na ShowTime FMX zažiť. Organizátori si pre nich pripravili bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sa divákom predstavil aj tím MX Slavia Martin, za ktorý úspešne preteká aj Jaroslav Katriňák ml. Tomáš Bučenec predstavil produkty z rady KTM Adventure a s projektom Husqvarna, ktorého cieľom je prilákať k motorkám našich najmladších, nás oboznámili bratia Černokovci zo 711ShopZone. A komu bolo aj to málo, ten sa mohol nechať potetovať v stánku La Familia Tatoo a vyblázniť sa na večernej Monster Energy Afterparty, kde ako headliner vystúpil Ego a DJ Lucky Boy.    

Facebook: https://www.facebook.com/showtimefmxsk/

Web podujatia SHOWTIME FMX 2018: https://showtimefmx.sk/


Autor článku: Tomáš „Jimbo“ Platko

Autor foto: Patrik Prochazka (www.gravitymag.com)

Valčianska dolina ožila freestylom

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri