Connect with us

Spravodajstvo

Verso nás prekvapilo – test LS2 Verso

Publikovaný

on

LS2 VERSO  je moderná prilba vhodná na mestskú motorku, skúter, čopper, ale i ATV. V ponuke je len matná šedá a biela verzia. LS2 využíva na jej výrobu ľahký a zároveň pevný materiál Polymer Alloy a jeho najlepšia vlastnosť je odolnosť voči nárazu. Tento model môžete zmeniť na verziu so štítom alebo so strieškou. Keďže má integrovanú slnečnú clonu a prípravu na interkom, prilba rozširuje možnosti využitia.

 

Verso so sklom

Vám vytvorí celoplošnú ochranu tváre s predĺženým spodkom, sklo má len dve pevné polohy hore a dolu, ak chcete niečo medzitým, jednoducho sklo nastavíte do požadovanej polohy a mechanizmus ho tam pridrží. Sklo v polohe dolu zapadne do lemu prilby, pričom je vidno, ako dobre tesnia gumičky hornej čelovej časti. Takto by som prilbu volil na obdobie chladu, alebo keď očakávam dážď. Všimnite si difúzor v spodnom leme skla. Je to sústava otvorov, ktorá naháňa nárazový vzduch po vnútornej časti štítu a tým aktívne pomáha neroseniu sa. Tento systém budete u konkurencie hľadať iba ťažko. Ďalšou špecialitou Versa je prepojený systém skiel. Pokiaľ vyklopíte hlavné plexi, jeho systém zároveň ukryje i slnečnú clonu.  

 

Verso so štítkom

Je plne otvorené, ale i tak o ochranu očí neprichádzate, pretože prilba má integrovanú slnečnú clonu. V tejto verzii je výborná na slnečné leto a vhodnejšia napríklad aj na ATV, kde sa používajú motokrosové okuliare na ochranu zraku.

 

Leto s Versom

Veľmi vás uspokojí odnímateľný a pekne vypracovaný antibakteriálny interiér, na ktorom si v LS2 dávajú výnimočne záležať. Mikrometrické rýchlozapínanie vám urýchli manipuláciu s prilbou. Trochu nám nesedela konfekčná veľkosť, kde bežne nosíme veľkosť XL, tu sme museli brať veľkosť  XXL. Na to si pri výbere dajte pozor a prilbu je potrebné si riadne vyskúšať.

Vrchné vetranie je dobre aktívne so zadným odvetrávaním v tvare minispojlera. Prilba pekne drží, oceňujem reflexný prvok na textilnom leme krku. Výmena skla za štít a naopak sa rieši silovo, jednoducho štít vytrhnete na jednej, potom druhej strane a doslova narazíte plexi. Znie to hlúpo, ale funguje to, žiadne náradie netreba.

 

To najlepšie vás čaká počas jazdy

Prekvapením je jazda v rýchlosti 100-110 km/h, na nahej motorke, kedy každá prilba ukáže o čom je. Plne zavreté hlavné sklo pekne sedí, prilba nevibruje, nevŕzga a čo je najhlavnejšie ani pri takto vysokej rýchlosti do nej nefúka. Neviem kto vymyslel ten difúzor, ale jeho práca je priam revolučná. Celé sklo má naspodku tesne pod difúzorom odtrhovú hranu, a tento celok pomohol vzniknúť týmto pozitívnym veciam:

·       *  Odtrhová hrana je zároveň výborným držadlom pre ruku pri zatváraní a otváraní skla

·       *  Zamedzuje turbolentnému prúdeniu pod sklo, jednoducho vám nezaslzia oči

·       * Cez otvory difúzora preteká čerstvý vzduch a „tečie“ po vnútri skla. Prilba nemá antifog a pritom sa vôbec nezahmlieva práve vďaka tomuto prvku

·       *  Znižuje hlučnosť, vďaka prirodzenému obtekaniu vzduchu

 

Finále

Táto nenápadná jet prilba nás prekvapila a je dôkazom toho, že niekedy veľmi málo stačí k tomu, aby ste dostali veľa. Toto je presne ten prípad, je univerzálna a vhodná i do vyšších rýchlostí. Ak po nej siahnete, nebudete sklamaní.

 

LS Verso

Materiál: Polymer Alloy

Váha: 1 300 g

Cena: 139 Eur

Dovozca do SR: ASP Group

Hľadajte na www.ls2.sk

 

Test bol uverejnený v časopise Motomagazin 9 / 2017

Autor:  Vlado Brniak, foto: autor a A. Brniaková

 

Verso nás prekvapilo – test LS2 Verso

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri