Connect with us

Spravodajstvo

Vo Sverepci sa preklopila motokrosová sezóna do druhej polovice

Publikovaný

on

Záplavu divákov prilákalo do Národného kros centra vo Sverepci hneď niekoľko vecí: skvelo pripravené zázemie pre jazdcov aj divákov, katalógové počasie a luxusná „štartovka“, ktorá sľubovala skvelú motokrosovú show.


Holeshoty vo Sverepci

Jiří Matejec (CZE) z HT group mal na holeshoty vo Sverepci slinu. Vyšli mu obidva v oboch finálových jazdách Juniorov. V kategóriách MX2 a MX OPEN si najlepšie štarty rozdelili Tomáš Šimko (SVK) z PB racing s Martinom Michekom (CZE). V superfinále si túto čerešničku na torte zlizol Lukas Neurauter (AT) z OSIČKA MX teamu. Patronát nad vecnými ale aj finančnými odmenami za holeshoty drží 711 Shop Zone – onlineshop a predajňa v Hornej Strede.


MX OPEN a MX2

bidve finálové jazdy v MX OPEN vyhral Lukas Neurauter (AT) z Osička MX teamu, aj keď z vydareného štartu na prvej pozícii sa tešil až na záver v superfinále. Aj bez holeshotov si hravo poradil a do vedenia sa dostal prakticky po pár zatáčkach. Najlepšie tempo s ním udržal dvakrát druhý, Filip Neugebauer (CZE) z rovnakého teamu, a tak sa v depe Osičkovci tešili z absolútnej prevahy. O tretie miesto sa pobil Šimko s Michekom, ale vďaka podarenejšej druhej jazde si ho zastal Tomáš Šimko (SVK) z PB racing. V MX2ke situácia taká jednoznačná nebola. Šimon Jošt (SVK) z Osička MX teamu sa dokázal v prvej jazde držať v absolútnej top päťke po väčšinu času a vo svojej kategórii jazdil na čele. V druhej jazde už tempo diktoval Martin Krč (CZE), ktorého sa Jošt síce statočne držal, ale predbehnúť sa mu ho nepodarilo a tak sa víťazom vo Sverepci stal Krč. Šimon Jošt bral druhé miesto a tretie Jonáš Nedvěď (CZE) z Orion racing. Pekné jazdy koleso na koleso divákom predvádzali aj Denis Poláš a Jozef Posluch , štvrtý a piaty v konečnom poradí MX2. 13 najrýchlejších pretekárov z oboch kategórii postúpilo do záverečného Superfinále.


Juniori MX2 a MX125

Každý z prvej juniorskej trojkyMX2 mohol byť víťazom a to držalo fanúšikov pekne vo vare. Jiří Matějec (CZE) z HT group v prvej jazde vystrelil zo štartovacej rampy, dal holeshot, a ujal sa vedenia. Zozadu do neho dobiedzal Samuel Struk (SVK) z Mitterback Racing teamu, ktorému sa nakoniec pár kôl pred koncom jeho snaha oplatila, dostal sa dopredu a prvú jazdu vyhral. V druhej jazde Matějec zopakoval bleskový štart, ale z vedenia sa tešil ešte kratšie ako v prvej jazde. Tento krát ho o pozíciu lídra pripravil Adam Dušek (CZE) z BR Racing, za pätami so Strukom. Matějca hneď po prvom kole odsunuli na tretiu pozíciu. Takto to zostalo až do odmávnutia šachovnicovej zástavy. Po súčte bodov vyzeral stupienok víťazov takt Samuel Struk na prvom, Adam Dušek na druhom a Jiří Matějec na treťom mieste. Z MX2 Junior postúpili do superfinále prví deviati.

O pozície sa bojovalo aj u Juniorov na 125kách, aj keď tu k žiadnym veľkým prekvapeniam nedošlo. Víťazné pódium vyzeralo rovnako ako na predošlom podujatí na Majyve a teda: Martin Venhoda (CZE) z Motokrosovaskola.cz bol prvý, Tomáš Svirák (CZE) z Motosport Chýnov v AČR druhý, a tretie miesto obsadil Patrik Příhoda (CZE) z FOSTRADE s.r.o. Prvá pätica z MX Junior 125 postúpila do superfinále.


Superfinále vo Sverepci

Aj superfinále ovládol Osička MX Team, keď Lukas Neurauter (MX OPEN) vypálil dopredu a už pred seba nepustil nikoho. Jeho teamový kolega Filip Neugebauer (MX OPEN) sa držal hneď za ním. Tretí bol Tomáš Šimko (MX OPEN), štvrtý Petr Bartoš (MX OPEN) a päťku uzatváral Martin Michek(MX OPEN). Najrýchlejším superfinálovým juniorom sa opäť stal Adam Dušek (MX2 Junior).  


Veteráni MX4 a MX4+

Martin Žerava (CZE) z KRTZ Motorsport si opäť podmanil kategóriu mladších veteránov MX4 a medzi jazdcami po 50tke v kategórii MX4+ bol najrýchlejší Roman Majer (CZE).


Štvrté preteky seriálu MX OPEN budú na Východe 7. 7. 2019

Obľúbenou, aj keď o čosi viac vzdialenou zastávkou seriálu MX OPEN, je klasická trať na východe Slovenska, v Mníšku nad Hnilcom. Kde inde, keď nie tu, by malo byť všetko pripravené podľa najprísnejších pravidiel SMF. Mníšek nad Hnilcom je totiž domáca trať Luboša Löfflera, viceprezidenta SMF pre motokros. Navyše minulý mesiac ju už preverili mládežnícke kategórie v rámci Majstrovstiev Slovenska a aj jazdci MACEC CUP-u, pohára krajín strednej Európy. V nedeľu 7. 7. pozýva AMK Mníšek nad Hnilcom všetkých fanúšikov terénnych motocyklov na trať pod úpätím Volovských vrchov a sľubuje motokrosové divadlo aj veľa sprievodného programu pre deti i dospelých.

Viac info o seriály MX OPEN na www.mxopen.sk / FB: https://www.facebook.com/MXOPENSK/, I

nstagram: @mxopensk

Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/  


Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Peter Stehlík, Daniel Stehlík (www.cvak.sk, www.facebook.com/cvakslovensko/ )    

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri