Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha Niken – od extravagantného konceptu k realite

Publikovaný

on

Milánska výstava EICMA otvorí svoje brány až o dva týždne, no už teraz výrobcovia postupne odhaľujú prvé novinky a už dnes môžeme povedať, že jedným z najzaujímavejších modelov v budúcej sezóne bude trojkolka Yamaha Niken, ktorá ponúka systém zavesenia kolies podobný ako skúter Tricity a motorka sa môže nakláňať do zákruty podobne ako klasický dvojkolesový motocykel.

Toto technické riešenie prináša vysoký pocit stability aj v hlbokých náklonoch na rôznom povrchu, čo sa premieta nielen do maximálneho „fun“ faktoru počas jazdy, ale prináša aj väčšiu bezpečnosť jazdy. Yamaha sa už dlhšiu dobu pohrávala s myšlienkou 3-koloesového motocykla a naposledy to bolo v podobe funkčného konceptu 01GEN ešte z roku 2014, no až model Niken dotiahol túto myšlienku do sériovej reality.

Japonci sú zatiaľ skúpi na bližšie informácie ohľadom tohto modelu a všetko sa dozvieme až 6. 11. na prezentácii noviniek pred začiatkom výstavy EICMA, no základom modelu Niken je úspešný naháč MT-09, ktorý je zárukou nielen dostatočného výkonu ale aj poriadnej zábavy v sedle. 

Yamaha Niken – od extravagantného konceptu k realite

1 komentár

1 komentár

 1. slobo

  26. októbra 2017 at 21:41

  Yamaha sa vyhrala to sa musi uznat  
  od  Emousn (MRide)  👍 

  Yamaha sa vyhrala 2

  Cross Hub
  Netradiční koncept od Yamahy

  Czy wejdzie do seryjnej produkcji ?
    http://40ton.net/pickup-marki-yamaha-trzema-miejscami-przodu-ladownia-przewozu-motocykli/

  Všetko závisí od potenciálneho záujmu zákazníkov

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri