Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha predstavila novú generáciu modelu YZF-R125

Publikovaný

on

Model YZF-R125 už pár rokov patrí medzi najobľúbenejšie malé superšporty na európskom trhu a kombinácia tuhého podvozku a výkonného kvapalinou chladeného jednovalca sa stala snom nejedného „násťročného“ motorkára s čerstvým vodičákom A1 vo vrecku. Pre rok 2014 Yamaha podrobila tento model výraznej modernizácii, ktorá sa týkala prakticky každej časti motocykla.

Foto

 Nový dizajn hľadal inšpiráciu u agresívnej šesťstovky YZF-R6 pričom dominantným prvkom je otvor sania umiestnený v strede kapotáže medzi svetlami podobne ako u veľkého superšportu.

Na podvozku je najväčšou zmenou predná vidlica typu upside down, ktorá je doplnená radiálne uchyteným strmeňom prednej brzdy. Okrem novej prednej vidlice prichádza Yamaha aj s upraveným uchyteným tlmiča vzadu.

 

 FotoV prípade motora treba spomenúť inovovaný systém elektronického vstrekovania paliva, ktorý pomáha znížiť spotrebu paliva o 11 % bez toho aby tým utrpel výkon motora. Za zmienku stojí aj úplne nový digitálny prístrojový panel alebo nový predný blatník.

Yamaha predstavila novú generáciu modelu YZF-R125

Advertisement

4 komentáre

4 Comments

 1. Dragon

  17. februára 2014 at 14:51

  Ojojoooj, na toto budú že ako letieť mladé čučoriedky 🙂  😈

 2. papi

  17. februára 2014 at 15:02

  😁 👍  No, veru iná, ako kedysi naše Pioniery…

  Krásna mašinka, nič neodflákli.

  S masívnejšou priateľkou za chrbtom pôjde na zadné, už keď stojí… 👍  😈

 3. Bopsik

  17. februára 2014 at 18:03

  Mozno by sa na tom dalo lepsie vyblaznit, ako na mojej FZS1000. Este som na nej plny plyn asi ani nemal, aspon nepamatam.

 4. AIR

  18. februára 2014 at 7:01

  Krasna malorazka, pekna dizajnerska praca  👍  👍  👍

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri