Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha v roku 2016 s inovovaným modelom FJR1300

Publikovaný

on

Zdá sa, že novinkám ešte nie je koniec a minimálne Yamaha si pre svojich priaznivcov nechala jedno prekvapenie v podobe inovovaného modelu FJR1300 na rok 2016. Novinka mala svetovú premiéru na práve prebiehajúcej výstave Motorcycle Live Show v anglickom Birminghame.  

 Populárny športový turista z dielne japonskej značky je na trhu už 15 rokov a za tento čas sa formou evolučných zmien neustále zlepšoval až do súčasnej podoby. Dôležitou novinkou na najnovšej verzii je použitie novej 6-stupňovej prevodovky, ktorá nahrádza pôvodný 5-kvalt. Nové odstupňovanie prináša dynamickejšiu jazdu s väčším dôrazom kladeným na športový charakter celej motorky. Súčasťou motorických zmien je aj použitie novej antihoppingovej spojky, ktorá najmä pri športovej jazde a razantnom podraďovaní zabezpečuje hladkú a plynulú jazdu.

Dôležité zmeny sa udiali aj v oblasti osvetlenia. Vpredu aj vzadu teraz nájdete modernú LED technológiu. Vpredu dokonca nechýbajú adaptívne svetlomety, ktoré dokážu zasvietiť smerom do vnútra zákruty. Motocykel je vybavený inertnou meracou jednotkou (IMU), ktorá dokáže pomocou senzorov určiť presnú polohu motorky a v momente keď sa motocykel dostane do náklonu, tak sa rozsvietia prídavné svetlá umiestnené na vonkajšej strane svetlometov a pomôžu lepšie osvetliť zákrutu.

Zmenám sa podrobil prístrojový panel, ktorý je prehľadnejší a ľahšie čitateľný. Nové modely FJR1300 na rok 2016 budú prispôsobené na montáž systému Dainese D-Air Street System, ktorý v kombinácii s bundou D-Air Jacket momentálne patrí medzi najdokonalejšie airbagové systémy na trhu.

Yamaha bude nový model naďalej ponúkať v troch verziách A / AS / AE. Okrem štandardnej verzie, tak bude k dispozícii verzia s poloautomatickou prevodovkou a vrcholom bude verzia s elektronicky nastaviteľným pružením.

Yamaha v roku 2016 s inovovaným modelom FJR1300

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri