Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha XT1200Z Ténéré Worldcrosser s posilneným adventure duchom od Touratech-u

Publikovaný

on

Motorka určená na zvládanie dlhých trás okolo sveta s ľahkosťou a pohodou, odvodená od modelu Yamaha XT1200 Super Ténéré, je stelesnením ducha adventure cestovania a rally jazdenia. Tento stroj so silným radovým dvojvalcovým motorom poskytuje výkon 110 koní, čo bohato postačuje aj pre výlety vo dvojici. Nejde však len o masívny stroj s veľkým 1 200 kubíkovým motorom. Yamaha vybavila svoj model, okrem iného, aj inteligentným brzdovým systémom s ABS-kom a trakčnou kontrolou.

Dokonale otestovná Nickom Sandersom
Aj napriek tomu, že Yamaha svoje veľké cestovné enduro patrične pripravila na dlhé cesty, ešte stále na nej bolo čo vylepšiť. K takmer úplnej dokonalosti ju preto priviedla celá rada príslušenstva z dielní Touratech, ktoré bolo otestované v extrémnych podmienkach svetobežcom Nickom Sandersom na jeho dvojitej ceste naprieč Amerikou (zo severu na juh a späť), počas ktorej najazdil na svojej Yamahe Super Ténéré viac ako 50.000 kilometrov.

Touratech zlepšil ochranu pred poškodením
Špeciálne príslušenstvo značky Touratech ako nastaviteľný veterný štít, držiak GPS, nosič batožiny, trojica kufrov, prídavné svetlá, ochranné rámy a iné chrániče zaistia, že Yamaha Worldcrosser bude skutočne hodná svojho mena a bude riadne pripravená na cestu okolo sveta. Vzhľadom k tomu, že aj malý pád môže vážne poškodiť motocykel tým, že spôsobí prerazenie nádrže alebo zničí kapotáž, odporúča sa motorku vybaviť aj extrémne robustným padacím rámom z nerezovej ocele, ktorý úspešne eliminuje spomínané riziká. Padací rám nijako nenaruší línie Yamahy Worldcrosser, ba naopak, je vymyslený tak, aby elegantne dopĺňal celkový vzhľad motorky.

Dizajnové zmeny zamerané na „Adventure look“
Vysoko kvalitné produkty značky Touratech z nerezovej ocele potiahnutej čiernym plastovým povlakom perfektne pasujú k originálnym kapotážam z uhlíkových vláken a čiernym eloxovaným chráničom tak, aby kládli do popredia výrazný adventure štýl tejto motorky. Aby Yamaha Worldcrosser vyzerala perfektne aj pri pohľade na jej prednú časť, v Touratechu vyvinuli časť krytu svetlometov, ktorá zakrýva nevzhľadnú medzeru pod svetlometom, čím završuje perfektný vzhľad upravenej Yamahy Worldcrosser.

Dobrodruh pripravený na cestu okolo sveta
Okrem trojice kufrov v zadnej časti môže na Yamahe Worldcrosser vziať batožinu aj pridaný úložný priestor v podobe vakov umiestnených na hrazdičke riadidiel, nádrži a zadnom sedadle.
Takto sa podarilo vytvoriť z Yamahy Worldcrosser skutočného diaľkového cestovateľa, schopného nie len pohodlne dopraviť svoju posádku do cieľa, ale aj prežiť bez ujmy všetky nástrahy číhajúce na nekvalitných cestách pri výletoch mimo civilizáciu.

Zdroj: www.touratech.sk

Článok bol publikovaný v časopise Motomagazín 3/2013 Janka

Yamaha XT1200Z Ténéré Worldcrosser s posilneným adventure duchom od To

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri