Connect with us

Spravodajstvo

Zakončite leto s úsmevom

Publikovaný

on

Koniec leta nebýva dôvodom na oslavu a úsmev. V Kremnici sa však na to pozerajú inak a na posledný augustový víkend pripravili tradičnú bodku – Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy.

Festival, ktorý píše svoju históriu už od roku 1981, prináša od 29. augusta do 1. septembra štyri dni humoru a dobrej zábavy. V programe okrem množstva iných vystúpení nájdete aj stálicu slovenskej humornej scény Radošinské naivné divadlo s novou úpravou legendárneho predstavenia Jááánošííík a s hrou Polooblačno, české divadlo Husa na provázku s kultovým Bolkom Polívkom a jeho klauniádou Trosečník III. Zo zahraničných účinkujúcich spomenieme napríklad francúzsku dvojicu klaunov Les Rois vagabonds.


Navyše Kremnica nie je iba o divadelných predstaveniach či hovorenom slove. Na svoje si prídu aj milovníci ostatných druhov humoru vrátane kresleného. Nehovoriac o každoročnej kremnickej udalosti – odhalení plastiky slávneho nosa, ktorý pribudne v Uličke slávnych nosov. Tento rok pribudne nos slovenského režiséra režiséra Petra Scherhaufera. Kompletný bohatý program tohtoročných Kremnických gagov nájdete na www.gagy.sk. [linka]

Kremnica a jej okolie je niečo ako slovenský motorkársky raj. Okolité vrchy sú plné zákrut, v ktorých si jazdu naplno užijete. Napríklad na 100-kilometrovom okruhu z Kremnice, cez Kremnické Bane (cestou si pozrite geografický stred Európy pri Kostole sv. Jána Krstiteľa) do Hornej Štubne. Tam odbočte doprava na horský priechod Šturec, mekku slovenských motocyklistov, pokračujte cez Banskú Bystricu a Zvolen. Pri Zvolene opustite R1 a do Kremnice sa vráťte cez Hronskú Dúbravu, Trnavú Horu a zabudnutú dedinku Ihráč. Verte, že zákrut bude viac ako dosť a okrem nich zažijete aj neopakovateľné výhľady.

Druhou možnosťou, ako sa kvalitne rozlúčiť s letom a pomaly sa končiacou sezónou, je návšteva Banskej Štiavnice a túlanie sa po Štiavnických vrchoch. Okrem jedinečného centra samotnej Banskej Štiavnice zapísaného na Zozname svetového dedičstva UNESCO a možnosti navštíviť baňu, v ktorej sa ťažili drahé kovy, odporúčame aj výlet na neďaleké jazero Počúvadlo. Kamkoľvek sa vyberiete, všade natrafíte na „zakrútené“ cesty. A je jedno či sa do Banskej Štiavnice vydáte cestou z Hronskej Breznice cez Banskú Belú, alebo budete pokračovať smerom na Štiavnické Bane a spustíte sa smerom na Novú Baňu. Banské mestá kedysi ohurovali svet svojimi pokladmi ukrytými vo vrchoch, dnes potešia milovníkov scénických ciest.

Ak teda ešte nemáte program na koniec leta, zamierte na stredné Slovensko. Program Kremnických gagov sa vám v posledný augustový víkend postará o plnohodnotnú zábavu.

Ďalšie informácie o ponuke regiónu nájdete na stránke www.slovakia.travel. [linka]

Zdroj: SACR Janka

Zakončite leto s úsmevom – zdroj: SACR

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri