Connect with us

Spravodajstvo

Záver septembra v kalendári SMF patrí disciplíne cestných pretekov motocyklov – podujatia cez víkend

Publikovaný

on

1. Holíčsky Zámocký okruh sa uskutoční 28. septembra 2019

V sobotu 28. septembra sa v Holíči uskutoční 11. ročník Zámockého okruhu, ktorý bude už tradične spojený s miestnymi pivnými slávnosťami. Preteky sú už tradične jednodňové. Aj tento rok budú preteky v Holíči súčasťou medzinárodných majstrovstiev SR a Európskeho pohára v jazde pravidelnosti, v rámci ktorých sa predstavia aj populárne sajdkáry pričom nebudú chýbať ani preteky Ducati Slovakia Cupu a Babetta Cupu. Na trati sa od 9:00 hod odjazdia tréningy, samotné preteky odštartujú o 14. hodine.

Vzácni hostia: Vlani sme v Holíči videli motocyklovú hviezdu minulosti, 15-násobného svetového šampióna Giacoma Agostiniho, tento rok prejavili záujem o účasť na podujatí v Holíči ďalšie bývalé hviezdy minulosti majstrovstiev sveta, ktoré však nakoniec cestujú na stretnutie motocyklových legiend, ktoré sa v tom čase uskutoční v Grécku. Aj tak sa však motocykloví fanúšikovia v Holíči majú na čo tešiť! Na Zámockom okruhu sa bude totiž preháňať MotoGP špeciál Ducati Desmosedici z roku 2006, s ktorým vo finálových pretekoch vo Valencii zvíťazil Troy Bayliss. Na motocykli bude jazdiť taliansky pretekár Alfio Crespi. Okrem Crespiho bude v Holíči jazdiť aj u nás dobre známy Giuseppe Sandroni. Ďalšou osobnosťou na Zámockom okruhu v Holíči bude André Mazzoni „Dedé“, prezident komisie Moto skúter vintage motocyklovej federácie RCM Francúzsko. Organizátorom podujatia v Holíči je tradične Classic Club Hlohovec na čele s motocyklovou legendou, 10-násobným majstrom Československa Petrom Balážom.  


2. V Moste sa cez víkend rozhodne o víťazoch Alpe Adrie a Európskeho pohára 

Český Most bude cez víkend 27.-29. septembra hostiť záverečné podujatie šampionátu Alpe Adria a Európskeho pohára tried Supersport 300 a Superstock 1000. Na mieste sa však bude bojovať aj o body do slovenského šampionátu cestných pretekov motocyklov (CPM), MM ČR a pohárových tried. Čo sa týka slovenského šampionátu, Most bude predposledné podujatie seriálu M SR CPM, ktorý vyvrcholí záverečným podujatím „Cena Slovenska“ na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni v dňoch 11.-13. októbra 2019.

Most je poslednou možnosťou pre rýchlostných jazdcov upevniť si alebo zlepšiť svoje postavenie v šampionáte Alpe Adria, EP a M SR CPM. Zo slovenského pohľadu bude v Moste mimoriadne zaujímavá trieda Supersport 300, kde je v Alpe Adrii medzi prvými šiestimi pretekármi rozdiel len 21 bodov, pričom na čele je český pretekár Jiří Nespěšný jazdiaci s našou licenciou SMF za slovenský Motoclub Baláž a na druhom mieste so stratou šiestich bodov je Slovák Maxim Repák, ktorý na ostatnom podujatí seriálu v chorvátskej Rijeke zvíťazil v oboch pretekoch.  


Viac info na: www.smf.sk  

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri