Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,246 až 16,260 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103284
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Už som dávno všetko odovzdal, hovorím, že neviem, aké sú to motorky.
    Aj kamoš Kristian má také v zbierka, tuším, už aj dve, ale aj tak neviem.
    Smiešne bicykle to sú, ani prevodovka, ani brzda, no to už čo je?! 😁 

    #103285
    Retro
    Účastník (Participant)

    No konečne!!! To ti trvalo😛 Jawa DT 500 typ 895, štvorventil, 2xOHC. Najsilnejší plochodrážny motor s akým boli majstri sveta Ivan Mauger a Ole Olsen. Budem potrebovať metylalkohol, takže destilátori-amatéri myslíte na mňa😀

    #103286
    Hog
    Účastník (Participant)

    Jenomže Retro. tohle  chlastá víc, jak celé  Slovensko dohromady !  Tak 80l/100km .
    Kde chceš sehnat tolik metylu ?
    Předělej to na benzím, sice to tolik nepojede, ale spotřeba diametrálně klesne !
    Znám jednoho, co jezdí veteránmotokros s motorem dvouventilem z dlouhodrážky
    a na benzin !

    Přidělals sis móóóc krásnou zábavu !  Až Ti závidím ! Škoda, že to mám do Košic co by
    kamenem dohodil ! ………………. Cca 600km !

    Všechno nej do Nového roku 2020 !  Ať se daří všem, co budou číst tyhle řádky !

                                                                                                     Váš Hog 😘

    #103287
    Retro
    Účastník (Participant)

    Hogu, to nebude na jazdenie. Tu v okolí žiadna dráha nie je a keby som rozrýpal tie atletické, tak ma atléti asi zastrelia. A ďalšia vec je, že som v živote na niečom takom nesedel a jezdiť na tom v šmyku by som sa posral. Chcem to len pre zábavu a vyskladať z toho pekný stroj, ktorý tu videl málokto. Sem tam to natočiť a nadýchať sa vône metylalkohol a ricínu😀
    Plochodrážna motory jazdili aj v sajkárkrosových mašinách ktoré jazdili majstrovstvá ČSSR. Nepamätám ale, že by to jazdil niekto zo slovenska.

    #103288
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Alkohol, to je moje, aj keď tuhé nepijem, šak ja ňi Vyhodňar. 😈 

    Prednáška:
    (nie tým, čo to vedia, tým, čo to nevedia…)

    Hlavná výhoda metylalkoholu je (napriek menšej výhrevnosti), že oproti miešavaciemu pomeru benzin-vzduch cca 1:15,1  osvedčený pomer metyl:vzduch je cca 1:6,4, teda k danej váhe vzduchu možno pridať pri stále dobrom spalovaní cca 2,36-krát viac paliva. Z toho sa dá vyťažiť o niečo vyšší výkon, aj keď by nebol problém ten istý výkon dostať aj z benzínu.

    Pokusy plochodrážno-benzínové aj boli, ale motory boli už z výroby iné.

    Problém pri prerábaní pôvodne metylovej mašiny na benzín nie je v karburátore alebo v dýzach, ale v chladení.
    Nakoľko metylalkohol má vysoké odparné teplo, veľmi výrazne prispieva k vnútornému chladeniu motorov. Preto majú aj plochodrážne vzducháče na metyl väčšinou výrazne menšie rebrovanie valca a hlavy, ako benzínové vzducháče s rovnakým litrovým výkonom. Ak sa pri výrobe motora ráta s prevádzkou na benzín, to je už iné kafe.

    Ale Retro to vie a určite to potom nezadre, dá tam karburátor z Pioniera…

    Metyl inak vie vyrobiť aj na Vyhodze hociktorý „ľudový“ chemik, z 50 litrového kotla sú prvé 2-3 deci super palivo, zvyšok sa tiež delí na rôzne kategórie „konzumnej nebezpečnosti“.
    Tých prvých pár deci z každého pálenia nám v praveku nejaký Lacibáči (dedov kamoš) vždy odkladal, liali sme to do Pionierov, k piatim litrom bendzinu cca pol litra metylu. Dýzy rôzne prevrtané, bolo ich za kýbel, výber empirický (% pokus-omyl).
    Motor síce nezošalel, ale sa pekne vytáčal aj na trojke, pišťal, jak sviňa, točil odhadom okolo 7000-7500 a na tacháči išla ručička cez 80, tá z metylu asi zošalela…
    Podstatné je, že sa to neprehrievalo, akurát ojnice mali tendenciu sa trhať, hlavne tie tenšie 05-kové…

    Koniec prednášky, pohov… 😈

    #103289
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Už som chcel napísať, že je to prevodovka na elektrický mlynček na mäso pri zabíjačkách, ale Papi ma predbehol. Škoda. 🙂  😈

    #103290
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈   Orol, ty si nerobil so zbíjačkou, čo?

    Potom by si vedel, že je to veľký komprézor na stlačený vzduch… 😈 

    Tuná sa rieši podobná téma, len Retro už na to zabudol. Aj ja… 😁
    #103291
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi ty máš ale všetko zaznamenané a zarchivované. Ako Mečiar 😁  😁  😁 
    Zaujímavá téma… Najprv jeden plieska take ch.joviny, že až hlava z toho bolí, potom nás označia za úchylákov a potom sa ty zbavíš svojho úchyláctva hodením ho na mňa 😁

    A robte si srandu, že kompresor a mlynček na maso. Šak vám spadnú sánky 🙂 

    #103292
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Tých „úchylákov“ tam neber tak vážne a že som to hodil na teba, to bol kompliment. 😁 

    AMIS je inak starý známy, fasa chalan. Veľký srandista, ale nemyslím, že by bol konfrontačný alebo zlomyselný. Občas sa u mňa aj zastavil a na moto-Inchebe ho stretávam pravideľne. Tam ho môžeme potom vyfackať, keby dačo… 😈 

    O tomto Lunochode ale neviem nič, googlim a padla mi sánka:

    #103293
    Retro
    Účastník (Participant)

    Veď ja všetko beriem v pohode, veď sranda musí byť. Akurát jeden ma vytočil, lebo určité dristy netolerujem a dupľom od ješitáka mysliaceho si, že je génius. Ty budeš vedieť o čo išlo.
    Toto je Simandlové dielo a tá motorka sa občas niekde objaví. Videl som aj pár motorov, predchodcov Esa, ale nejak o tom veľa neviem. Akurát že to existovalo.

    #103294
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Zas nestíhame, na Novom Zélande už majú skoro tri hodiny 2020.

    Dobrý návod na streľbu „z výfuku“ 😁 

    #103295
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  No čo je, starci?
    Premohla vás reklama?

    Vý-ý-pro-dé-éj, doživotná erekcia, Orál-Bé, Anál-Cé…  ? 😁 

    Dúfam, že aspoň sezónu ste už zahájili. 😎 

    #103296
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Hej, zahájili. Zahájili sme sezónu opráv áut. K*rva, keď sa to sere tak sa to sere, aj s úrokami. 👎  😟  😠

    #103297
    Retro
    Účastník (Participant)

    Aj ja som sezónu zahájil s už ohlasovaným šialenstvom 😁 

    #103298
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    👍 😶   Tywole, pekné.

    Friško začni trénuvať, starý pardál Štancl nech je tvojim vzorom! 👍 

    Ja som ale zvedavý na to staršie endurko tam vzadu s tou modrou nádržou, pripomína mi to nejakú Hondu CL alebo niečo podobné, musí to mať tiež už okolo 40-45 rokov, čo to je?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,246 až 16,260 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri