Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,366 až 16,380 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103404
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Prišla jar.
    Zima, jak v tanku a v obci Ižapuszta pod Váhom práve začalo snežiť. 😁

    #103405
    apa
    Účastník (Participant)

    U nás tiež zima ako v ruskom filme.

    Taký karavan je fajn vec. Neviem akú dodávku máš Orliku na prerábku, ale nebudeš musieť nejako nadvihnúť strechu ?

    #103406
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Apus, mám Fiaty Ducata L4H3, čiže najdlhšie a najvyššie, ložná plocha 4m a svetlá výška 215cm. Pre nás najmenších akurát. 🙂  😁  👍 Nakoľko neviem sem dávať obrázky po jednom, dám sem link, kde mám nahraté všetky obrázky, akurát tam chýba jeden citroen jumper 8 paletový plachtový s hydr. čelom. 🙂 

    #103407
    apa
    Účastník (Participant)

    To by mohlo na výšku stačiť. Izolácia 10cm + obklad a zostane približne 200cm.

    #103408
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😎  Nedobré auto.

    Plechová búda, nemá okná, bude s tým veľa roboty. Vodič je oddelený od veľkopriestorovej kancelárie. treba vyhodiť priečku, ale nie vždy sa to dá z konštrukčných dôvodov (je to zavetrujúca priečka, s ktorou sa ráta aj pri crash-testoch,  bočné nárazy, krútenie karosérie a tak…).

    Mám síce len staršie fotky, ale možno pomôžu ilustrovať, ako to myslím.

    U obytných automobilov je oddelená kabíba vodiča už zastaralá, strata priestoru:

    Modernejší a viac dnes letí spojený, otvorený priestor:

    V tom prepojenom priestore potom možno vytvoriť konferenčné sedadlá aj vpredu, kým sa ocko napapá, mamka drží kormán (design od mojho obľúbeného šialenca Luigi Colaniho, bohužiaľ koronavírusu sa nedožil, zomrel vlani v septembri v Nemecku, mal 91 rockov):

    #103409
    apa
    Účastník (Participant)

    Orlikov karavan  🙂  😛  😁 

    https://apa1.rajce.idnes.cz/karavan/#karavan.mp4

    #103410
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Orol je nenáročný, jemo také vyhovuje.

    Ale pre mňa je dôležitý aj veľavravný design, ja chcem niečo takéto:

    #103411
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Orlikov karavan…

       apa 

     ja osobne to vidim tak, ze Orlik sa uz teraz vytesuje z toho

    buduceho karavanu,  👍 , ktory mu nepochybne prinesie este 

    viac radosti pocas celej (mozno aj par rocnej) skladacej doby.

    Lebo o tom to je, tak isto ako to je aj o motorkovani, ….  :

    Nie vzdy je cielom ciel, ale hlavne cesta k nemu….

                                     😉 
    #103412
    apa
    Účastník (Participant)

    ahojko je mi to jasné. Neboj Orlik je otrlejší než aby si takéto podpichovanie bral k srdcu 😎 . O rok, dva sa potom možno stretneme v Iži pri Dunaji, on na karavane a ja v tom stane  😁 .

    #103413
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Apus, už som sa chcel spýtať, že je otázne, ktorý som v tom klipe? Ale teraz si odpovedal. 😁  👍 

    Ahojko, máš 100% pravdu, nie je vždy ten cieľ prvoradý, ale cesta k nemu. 👍  Ja mám rád výzvy, vždy keď som sa púšťal do väčších projektov v živote, som mal trocha trému, ale o to viac ma hnala tá túžba to celé absolvovať. A keď sa mi to podarilo, tá radosť bola viacnásobná. 🙂  👍 
    Veľakrát som si povedal, keď som niečo dotiahol dokonca, či to bolo podnikanie v nejakom smere, alebo dokončenie rodinného domu, že by som si ešte raz na to netrúfol, ale v zápätí sa mnohokrát pustím do väčšieho projektu. Ja si myslím, že to takto má byť.  👍

    #103414
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    👍 😈  Poučný článok sa objavil na motorkári-vodka-cézé, mali by to prečítať všetci, ktorí sú vydaní napospas báchorkém niektorých dealerov o tom, že ich artikle nemajú nič spoločné s čínou, Thajskom, Indiou, Malajziou, atď…

    Nie, že by Čína nevedela vyrobiť kvalitu.

    Vie, ale aj oni chcú zarobiť a ojevábači sú to excelentní, hneď po majstroch sveta, t.j. egyptských predávačov suvenírov… 😈 

    Šarkánek je z Číny, kúpil som ho, ako fungláča a opravoval som ho viac, ako všetky moje Jawky dokopy. A Jawiek bolo hádam aj dvaccaď a pojazdil som na nich okrem CCCP všetky  susedné demokratučké štáty.
    Na Šarkánkovy maximálne len od Štúrova po Medveďov… 😁

    Aj tak som musel občas veľa tlačiť domov, ach, tá zázračná elektroňika…  😁

    https://www.motorkari.cz/clanky/moto-novinky/aprilia/made-in-aneb-kde-kdo-vyrabi-sve-stroje-43531.html

    #103415
    apa
    Účastník (Participant)

    Môj skútrik na kľúčik – miláčik rodiny a nákupný košík Honda Lead SCV100 – je made in India. Preto ho voláme TygrZindie.

    Doteraz som s ním mal jediný problém, tretinka mala na ňom nehodu asi pri 22000km a okrem toho, že sa na ňom rozflákali plasty mu začalo púšťať aj nejaké gufero a kvapkať olej. 

    Lead som kupoval v máji 2005, za chvíľu bude mať 15 a končí mu detstvo. Najazdené dodnes cca 33000km bez poruchy.

    #103416
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Apa, ak renomovaná značka drží dohľad nad azia-výrobcami, je tam šanca.

    Ale raz bude aj tak všetko echte čínske, po „zvládnutí“ koronaviru aj Američanov budú vyrábať v Číne, budú na lítiové batérie z Malajzie…

    Na vojne som sa naučil od jedného Pražáka, že Bassza meg a maláji tigris azzal a csíkos faszával... Sandoká-án…  😁 

    Môj Keeway bol ale čiste čínsky výtvor, skladačka nakradnutých nápadov a dielov s vypršanou licenciou.
    Vysoko „originálna“ čínska reťaz vydržala 300 km, potom sa už nedalo šponovať, koleso bolo na doraz. Praveká reťaz ČZ tam je dodnes, stále len v polovici svojej životnosti…

    Zbieram materiály o čínskych šmejdoch, zatiaľ na tri hrubé knihy… Bude to bestseller… 😈 
    Len musím zohnať lacného čínskeho vydavateľa.

    P.S. Aj vy sa nudíte v tejto zime?

    De sa stala chyba?
    Tu:
    Ráno som nezakúril v dielni, je tam zima tu pred PC mi už preskakuje… 😁 

    #103417
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Hádajte, čo som mal dnes na večeru? Môj vnuk ma nahovoril na čerstvý chlebík s maslom a papilekvárom. Hmmmmm…….ňamóka !!!  👍 A čerstvý chlebík máme kedy len chceme. Dcérka robí v pekárni, ktorá je od nás cca 150m. A papilekvár máme od jedného môjho dobrého kamaráta z juhu SK cca 110m. 😁 👍

    #103418
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Čo? 110 m? 

    Bol si v Iži? Mal si sa ozvať, virusy nemáme. Nincs korona, euro van…

    (Kedysi sa Maďari na hraniciach pýtali:
    „Korona van?“
    Van.
    Ale odrazu, po menšej zmene sme odpovedali:
    „Nincs korona, euro van“… )

    Neviem, či tento rok marhule budú, orechy už odišli do hajan… 😟

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,366 až 16,380 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri