Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 10,456 až 10,470 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96726
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Máš pripojenie cez optiku, že Ti treba taký rýchly router?

    #96727
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Ja sa už neviem dočkať optického pripojenia, ale smrť bude asi skôr tu v Bopsíkovciach.

    #96729
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Jaj papikam si nepovedal ze ty mas len taky maly obmedzeny cez mobil aj ked trojrozmerny furt na hovno  😁 to uz je lepsie sa potom pripajat na domacu pani  😁  😈

    #96731
    Mlhos
    Účastník (Participant)
    #96733
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Cez mobil som sa ešte nikdy nenapojil na NET. Už som písal, že cez ten rúter už išli naraz aj tri notbuky.
    Mám balík služieb a v ňom dokopy tri SIM-karty, ale musím počkať, kým to padne celé.
    V tom, ako ďalej, mám dávno jasno, dýchajte…  😈 😈 😈

    #96735
    kavis
    Účastník (Participant)

    Kúrňa papi a to ti jakože dobre stojí keď si tak blízko stožiara šak to elektronagnetické žiarenie ……….. To ja len tak že som si hneď spomenul na reláciu čo dávali v telke niekedy po 89tom ked išli spustiť ten vysielač v Praze a meditovali nad tým deti z nejakého tam gymnzia ako že oni sú ohrozený tým oným …..  😈

    #96737
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Pri silnom elektomagn. oziareni stoji normalne…aj „deti“ robi…len uz nevie robit chlapcov, len dievcence. 😈

    #96738
    kingston
    Účastník (Participant)

    Wilko dakujem za ponuku, mam uz docasne vyriesene.

    Ale najblizsie ta uz tusim aj do chladnicky pustim 🙂  😁 


    Bopsik
    , rychlost nie je vsetko. Router mal vselijake vychytavky na ktore sa lahko zvyka napr:

    2 USB porty – pripojis disk a mas z neho sietovy, pripojis tlaciaren a mas z nej sietovu

    alebo – na stahovanie suborov z internetu netreba nechat zapnute PC, router to riesi sam a uklada na harddisk

    alebo mozes mat az 3 poskytovatelov internetu cez neho, napr ORANGE cez GSM modem v porte USB a Telekom cez theokabel 😁 

    alebo az 6 hostovskych wifi sieti – cez ne sa da ist len na internet ale nie do tvojej siete

    A mal perfektny wifi signal (casovo vypinatelny/zapinatelny) – dosah odvsadial z mojho pozemku.

    Je to ako s motorkou, naco nam je litrova s ABS a ktovie s cim ked staci skuter 125ccm 🙂 .

    Ak ta to zaujima pozri si demo webove rozhranie:

    http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/CZ/index.html

    #96739
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Keď už tu Majanko rieši maďarizmy (inak oprávnene 👍 😈 ) a navyše práve čítam klasika Egreša na motorájde (téma povinná výbava v zahraničí), že v Maďarsku majú motorky v povinej výbave aj trojuholník. Volovina, asi číta chujov zo zoznam-vodka-sk
    Tak som sa dobre zasmial, ale ten trojuholník na pravú mieru:

    V Maďarsku na motorke trojuholník nikdy povinný nebol a nie je ani teraz! 😁
    Je však povinný na motorkách so sajdou a na trojkolkách (trike).

    Dodávam ešte, že v Maďarsku podľa posledných európskych trendov je pre motorky povolené jazdiť v BUS-pruhoch a na viacprúdových cestách pred semafórmi majú motorky medzi stojacimi autami povolené sa zaradiť dopredu medzi pruhmi. Vodič auta, ktorý to neumožní, spácha priestupok.  😈
    Takže si myslím, že  sú dokonca trochu vpredu proti nám…

    Inak v Európe stále platí dohoda z Viedne, podpísaná prakticky všetkými európskymi štátmi ešte v r. 1968, podľa ktorého vo vozidle musí byť výbava podľa predpisov štátu, kde je vozidlo registrované. Samozrejme v boji proti „pomáhačchráničom“ je napriek tomu  výhodné mať v aute napr. hasiaci prístroj v Poľsku, Bulharsku, alebo na Ukrajine – ako  trebárs aj vesty pre každého pasažiera v Rakúsku – lebo v momente, keď vystúpiš z auta, už si chodec… 😉 

    #96741
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Flinston,
    tak to som ani netušil, že taký múdry rúter existuje. Zase som o kúsok múdrejší. Ja mám doma Raid pole (dva zrkadlené disky), kde mám všetky data zo všetkých PC – centrálny prístup a bezpečnosť.

    Papi,
    v Pešti som pukal jak kuk, že kade chodia motorky – pravda.

    #96742
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    A náčelníkovi McGummovi už rozumiem stále menej a menej.

    #96743
    2841dodo
    Účastník (Participant)

    De Orbán mondta hogy musí byť trojuholník …. Papi pozeraj správy  😁

    #96744
    czody
    Účastník (Participant)

    Čaute Banda!
       K maďarizmom 👎 sa vrátim na konci, teraz ale aktuálne informácie ohľadom Route 66 👍 . Dnes som prešiel Náčelníkom navrhnutú trasu, síce len pre Hriňovú, lebo odtiaľ by to malo byť úplne jasné.  
      Najprv som sa zastavil na Lešti či nám povolia prechod cez vojenský priestor, prejsť tadiaľ je možné no komplikované. Musíme mať totiž povolenie 😠 ktoré dokážeme vybaviť len cez pracovnú dobu, aj s príslušnou byrokratickou mašinériou , mňa pustia zadarmo ale ostatný by museli platiť 😶 . Nevymysleli to vojaci ale vojenské lesy, tá cesta inač by nám ušetrila len 7 kilometrov, videli by sme prt, zastaviť by sme nemohli a tretinu tej cesty by sme išli po totálne zničenej ceste. Takže túto variantu môžeme vynechať.  😟 

       Priestor sa dá obísť v pohode a môžete vidieť kus poctivej slovenskej zemi 🙂 . Cesta je málo frekventovaná, stretol som len pár aut a 1 autobus 👍 . Diaľnica to síce nie je ale všade je opravená (tak po slovensky), no nikde nie sú nebezpečné diery a aj na štrk som natrafil len v jednej priehľadnej pomalej zákrute. Tí ktorí majú radi zákruty tak si to určite užijú. Google maps ponúkne aj variantu od Víglaša cez Detvu, ale toto vôbec neoporúčam je to hlavný ťah a samé obmedzenia je tam cesta vo výstavbe.
      Keď vyberiete túto trasu tak pôjdeme aj cez Cerovo kde bývam takže krátku cik pauzu, kavej, nealko môžeme absolvovať aj tam. Ja vyložím Terku ktorá ostane už doma a ide sa ďalej. Tankovať sa bude dať až v Kriváni, alebo na začiatku cesty pri Semerovciach .

    Tu je aj mapa Návrh cesty

    No a teraz k tým maďarizmom, Majanko má pravdu 😛 , nedá sa to čítať, keby ste to aspoň napísali gramaticky správne tak google by dokázal pomôcť, ale takto je to len hatlanina. Môj materinský jazyk takto ku.viť….Takže tak, nerobte to!

    #96745
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Majanko tu asi pol roka nebol  😛 minimalne posledne 4 stranky som nenasiel ziaden madarizmus  😁 teda nie ze by mi to vadilo mam aj znamych madarskej narodnosti ale prispevky kde je umyselne dokomolena rec cudzokrajnymi vyrazmi ani necitam a vdaka  bohu sa to  presunulo na rajdy

    #96747
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    K tej povinnej vybave na motorajde asi tolko plati povinna vybava podla statu kde je vozidlo registrovane a ziaden klifton z nejakej riti ma nezaujima pokutu nezaplatim kludne si moze zobrat vodicak a vytriet si s nim rit na spravnom konani u nas si to lahko obhajim  
    ano pojdem do rakuska na letnych gumach pretoze u nas plati nieco ine a pretoze ani oni u nas nesvietia aj ked je to povinne 
    povinna vybava motocykla u nas je lekarnicka a nic viac ziadne cestarske vesty spreje na defekt  hasicaky ziarovky  a ani nic podobne 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 10,456 až 10,470 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri