Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 11,881 až 11,895 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98916
    theo
    Účastník (Participant)

    Kua papi, som zmaten, som mal preccstavy že ček už po 60tke dostane rozum ale velky khábel – mylil som sa…  😈 😁 👍

    #98917
    krivoklat
    Účastník (Participant)

    Prsty v postoji nepoznám, spomínam si len na prsty v pi.i…    😁 

    ale tiež len veľmi mätne…..  😟

    #98918
    bacaono
    Účastník (Participant)

    Ma kablujete! 😈 
    Cil som ich musev vytahnut, aby som mohov pisat. Vite jaky mam kvoli vam zapatlany displej na mobile? 😁

    #98919
    apa
    Účastník (Participant)

    Dobré ráno,

    panebáčo s týmto problémom som sa aj ja potýkal:

    http://androidforum.cz/displej-a-jeho-ist-ni-t14943.html

    A pred chvíľou som sa stal slameňákom tak neprovokuj bzmk 😟 😟 😁  .
    Na dôvažok, za chvíľu idem do pomeru.

    #98920
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😁 😁 😁  Ako málo stačí (hen vedľa) kôňšpirátorom ku šťastiu, hehehe…

    Darmo, každý server musí mať svojho Mlhoša…

    Musím im však kaziť radosť, kvázi-diktátorskému rozhodnutiu Exebata predchádzali naše bilaterálne jednania cez e-maily, SMS  –  a nakoniec aj dlhšie jednanie cez telefón. Myslím, že to zákulisie sa mohlo tušiť aj z mojej následnej reakcie tuná, kydačom je však každá príležitosť dobrá, žeano  😁       … 😛  😈 

    OFFTOPIC   (aby sme tu netočili furt len o motorkách… 😈  ):

    Potešila ma dnes fotka od kamoša, ktorú som už ani nepamätal, lebo keď našu pivnicu cca v 1993 vytopil prasknutý vodovod, som o veľa starých fotiek prišiel.

    Nie Kingston, ale zas tiež Attila vľavo (350-634) je ten, čo som ho minule pridal, že kúpil toho Fejzra 1000, Lacko (350-634) úplne vpravo nás už stráži v nebi, Leninobetónovač Šaňi (v bielej košeli, vtedy Californian 350) je bez šance, stále šťastne ženatý.
    😈  No a huj s Bizónom, to som ja, 1977.

    #98921
    Hog
    Účastník (Participant)

    Papi, u nás v Čechách se takovéto „Bizony“ snad ani neprodávaly.  To světlo a tachopalubovku jsi
    si asi předělal sám, ne!

                                                                                                      Hog

    #98922
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Hogu, jasné, že sám, veď aj v praveku sa customizovalo po každom páde… 😈 

    Bol to pôvodne  úplne normálny „škoda-žltýoranž“ Bizónik, ale postupne bol aj citrónovo žltý, chvíľu Kawasaki-zelený, ale keď to raz položil kamoš, zásahy museli byť radikálnejšie.
    Vtedy vznikla táto alternatíva.

    Zadný blatník sa nedal kúpiť, tak sa dal chromovaný zo 634-ky, potom som už dal pochromovať aj predný blatník  a aj  pružiny, aby to nejak ladilo, no né … ?  😇
    Veľa-veľa fľašiek vodky a borovičky  vtedy  to chromovanie stálo, kua… 😈 
    Kryt svetla bol tiež zničený, tak nová lampa aj prístroje  boli zo 634-ky, ale otáčkomer sa nedal kúpiť, tak sa kúpil ďalší  tacháč, mechanizmus sa vyhodil a inštaloval sa doň home-made elektrický otáčkomer. Nebol úplne presný, ale veď Jawky nepotrebovali obmedzovač, žejo… 😁 
    Striekal som vypalovačkami (tri odtiene červenej), žlté nápisy a  potom ešte lak, no taký primitívny airbrush z praveku 😈 

    Táto moto je momentálne aj v profile s tým kamošom, čo betónoval Lenina … 😁

    #98923
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Prečo sa mi nedajú otvoriť fotky, resp. sa mi nezobrazujú. 😟

    #98924
    Retro
    Účastník (Participant)

    A najvychyteniejšia prilba svojej doby – biela Romer za 235 bonov…:-)

    #98925
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Ajajáj, dedkovia spomínajú, zle je …

    Retro, veru tak, Römery  sme  mali aj my až traja, ale na kamošovu „korytnačku“ nemal nik, bola to ešte  jedna z prvých ČSR-žaluďoviek… Na Balatóne alebo na GP v Brne, všade  obrovský úspech…

    No ale inak leteli  integrálky Cassidy, tých  bolo v bande tiež viacej.

     😈  Offtopic zase:

    Keď sa foto-kšefty rozbehnú, tak aha, ďalší čerstvý úlovok. Fotku som síce teraz nedostal, ale dcéra mi tohoto Mustanga tiež dnes doniesla na USB, aj som friško svoj elektronický podpis pridal, hehehe.
    Viaže sa k tej mašinke vééééľký kopec spomienok …

    Je to fotené pred dedovou pivnicou, od ktorej som mal vlastné kľúče. Pred otcom dedo kľúče schovával, lebo raz otvoril nový sud – a zistil, že už je prázdny… 😁 

    Bol to môj exportný Mustang, žltý Golden Sport. Už chýba nálepka a je tam pár vecí tiež po kustomizácii – ale tu ešte  bol aspoň žltý.
    Normálne Mustangy stáli okolo 3700-3900, tento stál 2950,- Kčs, hehehe. V Komárne mali len 2 kusy.
    Mal som obrovské šťastie, keď som šiel do Mototechny,  práve ich vykladali. Okamžite som mazal domov pre peniaze, po ceste som stretol kamoša – a kým sa o ne pustila bitka, už sme mali obaja pokladničný blok vo vrecku …
     
    Zatiaľ jediná fotka o tej motorke, síce nie práve salónové prostredie a stav, ale som veľmi rád,  že mám aspoň toto, hehehe.

    Moto malo fabrickú  výbavu podľa predpisov  krajiny, kam sa to malo vyvážať. Tá moja mala  bundesdeutsch  akumulátor Sonnenschein, dobíjanie cez usmerňovač, brzdové svetlo, vpredu svetlo Aprilia. Svietilo šialene, jak maják, kua, akurát žiarovka sa nedala vymeniť, tvorila celok s parabolou. No, po vypálení sme friško pokustomizovali. Po prvej „kustomizácii“ sa pridala teda nová lampa a samostatná prístrojovka tiež aj s otáčkomerom. Ten otáčkomer bol tiež elektrický home-made v telese originál tachometra, raz som už aj jeho fotku  niekam pridal (dokonca čulý GIF), lebo ten  točkomer niekde v zásuvkách ešte mám.

    Táto fotka Mustafu už je ale  z obdobia prác po ďalšom páde, vrátila sa pôvodná lampa Aprilia už s prerobenou parabolou, dala sa predĺžená (vyššia)  trubka riadítok, pochromovali sa trubky novej vidle (nie len náčelník vie ohýbať, kua … 😈  ) – dorobil sa potom neskôr malý žltý Babetta-blatník a hotovo.

    Mustang vydržal u mňa dlho, predal sa tuším, ešte neskôr, ako Bizón aj Panelka. Keď sa toto fotilo, už som chodil na výšku… A keď sa Mustang  predal,  už bol veru hnedý, Tabak tmavý Moskvič, či čo pi čo, od  kamoša zo servisu, no né ? 😁  😁  😁

    #98926
    apa
    Účastník (Participant)

    papi to bol marhalacný Mustang. My sme kupovali v roku 1980 alebo 1981? za 4380Kčs v Galante v tej mototechne vedľa cintorína. A niekedy pred 15 rokmi som ho daroval jednému príbuznému ktorý využil z neho kolesá na káru  🙂 😁

    #98927
    Bopsik
    Účastník (Participant)

    Papi,

    na tej fotke s Bizónom máš už vtedy rozopnuté nohavice, a to si ešte nemal pupok. Bol si čurať, či vetráš? A podobáš sa tam s Maťom Dzurindom z Trublatanky…

    To vážne mustang mal akumulátor? Ja som tiež mal mustanga (Jawa 23), ale o akumulátore nechyroval. A kde bol? V tej krabičke pod sedadlom? Tam bol vercajg…?
    #98928
    theo
    Účastník (Participant)

    Všetko je tam žlté, aj papivesta aj papidedopivnica.  😁

    #98929
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi mne sa nezdá že by ta fotka bola z r.77. Ja tipujem 79…
    K tým rozopnutým nohaviciam. Rozopnutý kombík bol niekde „in“. Tak ako spodný gombík na riflovej bunde. A pollitráky so strapcami, a červené šatky s bielymi bodkami atď, atď… Škoda že mi nejde skener:-)

    #98930
    apa
    Účastník (Participant)

    Retro nevzdávaj to. Digitálny foťák máš určite, minimálne v mobile. Netreba skener, stačí odfotiť to čo chceš skenovať a máš to 🙂

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 11,881 až 11,895 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri