Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 11,926 až 11,940 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98961
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Od Apa tá prilba vidieť, ale ostatné len prázdny rámček, kua. 👎

    #98962
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Orol, nie som ajťák, ale závisí to asi od toho, aký máš inštalovaný/povolený prehliadač, aké máš „silné“ pripojenie a čo ti antivír-ochrana prepustí.
    Ja inak dávam na 90% formáty jpeg cez Postimage.

    Čo sa prilieb týka, ťahám usilovne za všetky nitky, aby sa hromadili informácie o typoch a dátumoch.
    Výsledok je zatiaľ, že nitky sa skruvene zamotali… 😁 

    Možno Retro pridá info, že firma Römer pustila výrobu až v roku 1978, potom je samozrejme všetkým dohadom a mudrovaniam koniec.

    Ale:

    Jeden kamoš teda tvrdí, že sme prvé Römery 1000 mali už v 1977, ale náš známy, Geleta (alias Dženatro) z Komárna, čo balil naše najlepšie baby (šviňa 😈  ), už mal tú 1000-ku o rok skôr. Je však možné, že mal z Maďarska.

    No a brat vyhrabal fotku nejakého ragbistu, on ma fotil a tvrdí, že negatív je z jesene 1977. No, zisťujem, že ak má brat pravdu, tak na jeseň 1977 som ešte nemal prerobeného Bizóna III. na Bizón IV., lebo sme rozdrbali až niekedy v novembri a cez zimu sa prerábalo-striekalo sa asi len na jar 1978.

    Dedukcie z doterajších prieskumov:

    Retro má pravdu, že fotky s červeným Bizónom môžu byť najskôr z roku 1978.
    Podľa kamoša však Retro sa mýli, 1000-ky Römery v Komárne lietali minimálne už od roku 1976 a sľubuje, že vyhrabe ešte aj pokladničný blok. Boli aj iné Römery v Tuzexe, tie sa však objavily neskôr.
    Oponoval som, že Retro je znalec – ale zatiaľ sa chalan nepoddal, tak som zvedavý.

    Nie, že by o niečo veľmi závažného šlo, ale nik už pár dní nechodí do práce, chlapci sa nudia, tak nech lovia… 😈 
    Na ten blok z Tuzexu som však zvedavý, či tam je uvedený aj typ prilby, alebo len, že „blembák“ 😁 

    Inak tá fotka zrkadlová, čo som dal Bopsikovi minule  na str. 222 tu, potom určite nebude z roku 1977, dokonca tam už mám tmavý štít dokúpený nejaký rok po prilbe.

    No a spomínaný „ragbista“ ešte s pôvodným priesvitným štítom je tu:

    #98963
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi na prilby som bol vždy „úchylný“:-) 78 rok u toho Romera samozrejme je možný, 77 pripusťme, 76 neexistuje. Tie ďalšie Romery z Tuzexu boli zelené a oranžové a dosť hnusné. Nehovoril som že Romer spustil výrobu v r.78. Je to stará firma. Hovoril som o tom že kedy sa u nás začal predávať. Možno je možné že niekde v republike ich mali, niekde nie. Neviem ako fungovalo zásobovanie.

    #98964
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Retro, však ja nehovorím, že si niečo hovoril o spustení výroby, dokonca viem, že Römer vyrábal napr. už armádne blembáky v praveku…
    Myslel som to ako príklad, že môžeš vytiahnuť z rukávu nepretromfnuteľný dôkaz, veď prečo aj nie? 😉 

    Trochu som to rozhýbal práve preto, lebo sa mi zdá, že to je všetko u nás o nejaký ten rok posunuté…
    Jedno je isté: v roku 1980 som Bizóna predal, aj prilbu, chystal som sa obšťastňovať dôstojníkov Československej ľudovej armády… 😈 

    #98965
    Retro
    Účastník (Participant)

    Dôkaz nemám… Tak kde nie je dôkaz musí byť dôvera:-):-):-)

    #98966
    apa
    Účastník (Participant)

    Ako vo filme Kuahošigutentag

    …vášho renaulta som tiež nevidel a verím že ho máte…  

    😁

    #98967
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  No, zavolal som tomu FAZER 1000 Attilovi, veď aj on tú prilbu na fotkách má.

    Jakže? Akože? Kdeže? Čože? Ale nie…

    Vyjasnilo sa, že prilbu Römer 1000 stále ešte má na poličke, on síce pokladničný nemá, ale sa mu zdá, že je tam dátum výroby.
    Tak sa pozri, nie dátum nejakého schválenia?
    Šak počkaj, vyhrabem ten starý šerbel… 😈

    Pozrel sa, nie schválenia,  výroby.

    A ten je 27. január 1975.

    Nič to možno neznamená. Čo kde a kedy sa u nás začalo predávať, neviem, ale jeho bola kúpená v TUZEXE, kedy presne, to chalan ale  nevie. V Tuzexe sa ale nezohriali, vždy stál na ne dlhý rad, aj ja som ich pár z Bratislavy doniesol, aj pre úplne cudzích, čo mi dali na ne bony. Len s dátumami som sa moc nezaoberal… 😈 

    Počkáme od druhého na ten blok, dúfam, že ho niekde vyhrabe…

     😈  Ináč sa vtedy pošuškávalo, že čo sa objaví v Tuzexe v Prahe, v Bratislave sa objaví o dva roky neskôr a v Košiciach o ďalščie dva roky neskôr…
    Tým ale nechcem uraziť Východniarov, to len zo srandy … samozrejme 😈

    #98968
    theo
    Účastník (Participant)

    Už nech sa najde ten blok, nech mam v tom jasno a móžem čerpat z tychto vedomosti energiju do ďalšieho života.  😈  🤐  😁 

    ale nyje som szarkastický, dobre sa to čita.  👍

    #98969
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Theo, však uznaj, nemôžeme sa všetci zaoberať káblami, ako by to tu vypadalo? 😁

    #98970
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi máš pravdu a ja už mám aj dôkaz ktoý potvrdzuje Tvoju genialitu:-) Len ho musím spracovať, tak vydržte pri svojich príjmačoch.
    A keď sme pri prilbách, tak toto mi doniedol Ježiško.

    #98971
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 Len si nerobte z dedka puču…

    Pri prijímačoch vydržím, calý deň pijeme, ta jazdiť sa dnes už aj tak nebude… 😈
    Zato ale práve z uvedených dôvodov kvalita mojich príspevkov môže klesnúť hlboko pod úronveň geňiuša …

    #98972
    Retro
    Účastník (Participant)

    Keďže som si spomenul že v 70.rokoch s tou prilbou jazdil špičkový driver Majstrovstiev republiky pán jazdec Peter Majoroš, tak som musel vytiahnuť šuflík. Sú to roky 76-77 a prilba bola kupovaná v Tuzexe.

    #98973
    Retro
    Účastník (Participant)

    #98974
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    No, hostí už nemáme, dnes už pravdepodobne ani nebudú, môžeme kecaťovať… 😁

    Retro, tak myslím teda, že blok tuzexový už ani netreba hladať.
    Ale chalana nebudem brzdiť, sám som zvedavý, ako taký bloček z praveku vyzerá. 😈 

    Zato som hladal svoj mototechňácky blok od Mustangu.

    Chcel som nasrať Apa-kingstona, aký to bol lacný Mustang – ono sa to totiž predávalo, ako nepodarok, lebo ho zahraničný partner ( u mojej mašinke asi západonemecký Neckermann ) z nejakého dôvodu neprevzal.

    Blok som nenašiel, tak namiesto toho, aby som kolegu nakakal, asi ho poteším. Našiel som totiž mototechňácky blok od Babetty (typ M 210/012), ktorú otec kupoval v Komárne dňa 6. septembra 1989, teda pár mesiacob pred „nežnou“…

    Stála 4430,- Kčs 😈  – teda ten Kingston-Mustang tiež nebol až tak drahý… 😁

    #98975
    Retro
    Účastník (Participant)

    V r.1978 v KE Mototechne stál Mustang 4150 Kčs. Uplne debilná cena,, preto som ako úplny zasran kúpil tadšej za niečo nad 2000 Nortona. Vodičák sa neriešil:-)
    Samozrejme prvé kroky boli na pekáči, ale za peniaze ktoré sa mali vyrihať za funglovku to sa dali kúpiť iné stroje. Hmmm…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 11,926 až 11,940 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri