Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,601 až 12,615 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99636
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Krampus, to akože si to vzdal?

    No, aj si vypadal dosť unavený, ako keby si predtým celý týždeň tvrdo oslavoval … 😈 

    Ja mám alibi, musel som do Nitry, ozval sa mi predávajúci, že môžem ísť pre vyradenú štvorkolku. Mama bude mať totiž 80, ta čo iné by som jej kúpil? 😈 
    Bude na nej voziť tekvice zo záhrady… 😁
     
    Ak si myslíte, že trepem, sa mýlite, myslím to úplne vážne. Prerobím to na akumulátor, bude tam len korba a bude jazdiť krokom, nebude treba ťahať či tlačiť. 😉

    #99637
    krampus
    Účastník (Participant)

    Hej vzdal som sa nádeje na bedňu. 😁 
    Inak, celkom dobré zvezenie, aj guláš bol vraj dobrý, ja som ho pre istotu nejedol, lebo viem koľko sme doň naprášili. 🙂 
     

    Váš nadporučík Žigira.

    #99638
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Keď do kotlíka nenapadajú komáre a lístie, nenapráši alebo nenaprší doň, tak ten guláš je len taký, ako keby sa varil doma.
    Teda nič moc, nemá to potom „buké“… 😈 

     😁  Pre pobavenie klasický kutilegóň-rentierský offtopic:

    Chcel som vyrobiť malý štvorkolesový  ručný vozík do záhrady, na prevoz najrôznejších materiálov, kompostom počnúc cez čerpadlo, zemiaky a tak.
    Ako-tak súce kompletné kolesá mi ponúkali za 28 Euro/kus, už len to by ma stálo 112,- evri.
    Tak som letel včera pre inzerovanú štvorkolku, stálo to celé „len“ stovku. Motor viacnásobne po smrti, ale koho to sere?
    Nejaké skúsenosti s prerábkou hydinokamiónu už mám, tak rozhodnutie bolo po kúpe jasné: aj TEKVICATOUR pôjde na elektrinu 12 V. Bude to úplne iný systém, ako CHICKENTOUR, predsalen sa snažíme variť z toho, čo doma máme… 🙂 

    Tak malý komix o staršej prerábke a včerajší „úlovok“ už doma, smejte sa:

    #99639
    malylapaj
    Účastník (Participant)

    papi, už len vybaviť nejaké tie eurofondy na agrotechnológiu a máš vymalované 😁

    #99640
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Mini „Kirovec“ pre babinku!
    👍 👍  👍

    #99641
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  😁   Ako „dar“ pre mamu to bolo myslené samozrejme žartom, snažíme sa ju dostať na pár týždňov do kúpeľov, ale zatiaľ odoláva.

    Kirovca inak mám, ale ona ho neovláda a ja nie som vždy po ruke, takže vozík bude, len  nie k narodeninám. Všetci predsa vieme, že pracovné prostriedky darom pre ženy nie sú, darom sú napr. šperky, auto, alebo trebárs kúpeľný pobyt… 😉

    #99642
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Bez slov:

    #99643
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    V Komárne pod vážskym mostom to dnes znova vrie, ako za starých čias:

    V depe sú tiež lahôdky pre techno-buzerantov (ako ja) – a stále je čo odkukávať pre Pionier-cross special Machine…

     

    Aj v depe by nejakí japonskí špióni prišli na svoje:

    Mal som to šťastie, že pri tých motoroch sa mi venoval dobrú polhodinku pán docent Herbanský, o.i. ocenený Plaketou STU, žijúca legenda slovenského technického designu.
    Sám kedysi aktívne pretekal, má veľa kíl trofejí, a niektoré z jeho vlastnoručne vyrobených motorov sú tu vystavené. Bolo zaujímavé vypočuť detaily okolo ich vzniku, ústa mám stále otvorené…

     😉  Keby, tak pá riadkov o pánovi docentovi nájdete tu:

    Ladislav Herbanský

    #99644
    Retro
    Účastník (Participant)

    To musel byť super zážitok! V živote som naživo tie klzáky v akcii nevidel. To musí byť dobrá paľba. A tie motory, nie je čo riešiť. Samozrajme Konig poznám, lebo to jazdilo v motorkách aj sadkách. To šupatko s tým pokrúteným remeňom je sranda. Jeden tam na fotke vidím. To je originál Konig, alebo niečo iné?

    #99645
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 No, super zážitok to bol. Očumovači prichádzali aj odchádzali, nechápali ani prd z toho, o čom sa tak horlivo bavíme… 😁 

    Retro, len tebe som sem pridal horko-ťažko sedem fotiek aj s krátkym popisom, ale kým som stlačil „odoslať“, server ma už odhlásil, šlak ma ide trafiť. 😠  😟  😟 

    Skúsim teda po dve fotky. Moc veľký znalec ale do vody tiež  nie som, takže podľa mňa originál König:

    Nejaký dvojval ROTAX so systémom pohonu šupátka, ako ten 4val König:

    #99646
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Jeden König dvojval s klapkami:

    Tu vpredu na demo-paneli vidieť ten pohon šupátka od zvislej kľuky, šikovný spôsob dotovania štyroch valcov jednou šupinou… 👍 

    Kópia Königa od nášho Jozefa Kráľa (veď Kráľ je po nemecky König 😈  ):

    #99647
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Niektoré Herbanského motory z praveku, na tom motore vpravo je jasne vidieť, že os valca nepretína os kľukovky, takto získal konštruktér z daného objemu väčsí krútiak:

    Plaváková komora je síce Bing, ale zvyšok karburátora je Herbanského výtvor vrátane otočného valcovitého dutého šupátka:

    #99648
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Ako to ja vidím, Ing Herbanský starší aj mladší, niektorí slovenskí, nemeckí, maďarskí (atď) metyloví zanietenci tvoria podľa mňa veľmi súdržný klan, je to špecifická internacionálna skupina.
    „Rodina“ motorkárov im má čo závidieť… 😉 
    Pamätám si napr. niekde jednu fotku Ing. Herbanského-juniora s niektorým z Königov, do Komárna chodila kedysi celá elita strednej Európy, dúfam, že sa to rozbehne zas…

    Pridám ešte jeden motor kvôli akej-takej motorkárskej súvislosti, tu použil pán Herbanský kartre z nejalej Zetky (tipujem 150-ku), šupátkový dekel je už ale jeho odliatok, celý systém plnenia (vrátane kľukovky) fungoval, ako nejaké kvázi-dúchadlo a hlavne pri vyšších otáčkach tlačil zmes do prepachovacích kanálov.
    No a rotačné šupátko vyrobil pán Herbanský už v praveku zo sklolaminátu 👍 

    #99649
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈 👍   A samozrejme aj Nemci sa hrajú, tak zo srandy:

    BMW-König,

    dvojtaktný Bavor, 4valcová triapolka 50 koní, 200 km/h

    4valcová päťstovka 62k, 210 km/h

    dvojtaktné BMW prototypy

    #99650
    Retro
    Účastník (Participant)

    Papi dík za pekné a zaujímavé fotky. Konig má ale s motorkami strašne veľa spoločného, veď Kim Newcombe bol s Konigom v r.1973 vicemajstrom sveta v tr.500 za Philom Readom. Motorka to bola továrenská naozaj postavená Konigom. Po Newcombovej smrteľnej havárii Konig s motorkami prestal.
    Originál motorka sa dnes nachádza v Čechách.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 12,601 až 12,615 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri