Connect with us

Spravodajstvo

Správy z Yamahy: YZF-R1 končí

Publikovaný

on

Yamaha YZF-R1 oslavuje 25 rokov. Pred pár mesiacmi predstavila svoju limitovanú edíciu. To sme však ešte netušili, že to budú azda posledné narodeniny. Ide zatiaľ o neoficiálne správy, ktoré sa šíria internetom. S touto sporavou prišiel britský portál Visordown. Podľa nich britská divízia výrobcu bicyklov potvrdila, že YZF-R1 a YZF-R1M nebudú súčasťou modelového roku 2025 Yamaha. Oficiálne vyhlásenie znie:

Yamaha Motor Group sa rozhodla nevyvíjať verziu EU5+ R1 a R1M namiesto toho sa zamerala na iné strednodobé obchodné a produktové stratégie, ktoré poskytnú budúce príležitosti.

Je to trochu prekvapenie, vzhľadom na popularitu a rodokmeň YZF-R1. Ale nezdá sa to prekvapujúce, keď vidíte súčasný vývoj trhu. Japonský segment superbikov litrovej triedy umiera pomalou smrťou, pričom jedinými kľúčovými hráčmi v Európe ostávajú Honda a Kawasaki. Yamaha tak nasleduje značku Suzuki, ktorá hovorila o nepredĺžení výroby GSX-R1000 pre Európu už dávnejšie.

Vyjadrenie Yamahy to podporuje a potvrdzuje jej posun v zameraní od motoriek triedy litrov na triedu strednej kapacity. To nevyhnutne potvrdzuje príchod očakávaného YZF-R9 , ktorý sa po príchode stane novou vlajkovou loďou spoločnosti. Áno, predstava trojvalcovej vlajkovej lode s objemom 889 cm3 znie smutne, no podľa všetkého to Yamaha chce.

Akokoľvek je to smutné, mali by ste vedieť, že zánik R1 v Európe nepotvrdzuje jej ukončenie v Amerike. Koniec koncov, Spojené štáty americké majú svoje vlastné emisné normy, ktoré sa líšia od noriem EÚ. 

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri