Connect with us

Spravodajstvo

Kawasaki Ninja: zelené peklo má 40

Publikovaný

on

Japonská športová ikona menom Ninja má 40 rokov. Kawasaki Ninja sa preslávila vďaka technológiám, výkonu, a dravosti. Narodeniny oslavujú aj iné super biky (bolo to 25. výročie Yamahy R1 a Suzuki Hayabusa) ale tie 40. má len Ninja.

Pre modelový rok 2024 – Kawasaki vydáva rodinnú edíciu modelov k 40. výročiu Ninja ako súčasť osláv štyroch desaťročí výkonu a inovácií. Trio strojov, ktoré bude prvýkrát vidieť na prestížnej výstave EICMA v Miláne. Pozostáva z Ninja ZX-10R, základného stroja pre viacero titulov WorldSBK a Ninja ZX-6R. V neposlednom rade už aj tak veľmi vychvaľovanej a rovnako vysoko otáčkovej Ninji ZX-4RR. Na zahraničných trhoch bude aj ZX-14. Ale my tu v Európe si nechajme zájsť chuť.

Každý stroj bude dostupný vo verzii evokujúcej farby Kawasaki World Endurance zo začiatku 90. rokov v zelenej, modrej a bielej farbe s výrazným logom Kawasaki dominujúcim spodnej kapote ako pri sérii strojov ZXR z roku 1989. Charakteristický vzhľad sa stáva módnym retrom a zároveň pôsobí sviežo a moderne.

Každý stroj, ktorý sa pýši logom 40. výročia na palivových nádržiach, má svoj vzhľad starostlivo upravený tak, aby zodpovedal karosérii, pričom výrazné logo Kawasaki bolo prevzaté z pôvodných nákresov a dokonca aj čísla zdvihového objemu na zadnej karosérii pripomínajú toto obdobie. Pridanie limetkovo zelených kolies a strieborných lakovaných dielov (vrátane častí rámu) ilustruje pozornosť venovanú detailom, ktorú týmto strojom venovali dizajnéri v továrni Kawasaki v Japonsku.

Tešíme sa na ne na výstave EICMA v Miláne.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri